دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۳ تير ۱۳۹۰ / ۱۹:۳۶
کد مطلب: 3705
۰

جزئیات ظرفیت پذیرش در کارشناسی ارشد پزشکی/ 72 درصد کنکوریها دختر بودند!

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی گفت: ظرفیت پذیرش این دوره نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش یافته و این میزان با توجه به افزایش داوطلبان قابل توجه است.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پیش بینی می شود که 10 درصد داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد گروه پزشکی پذیرفته شوند. این تعداد در سال گذشته حدود 5 درصد داوطلبان را تشکیل می داد. وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی در دو بخش پذیرش دانشگاههای علوم پزشکی و  دانشگاه آزاد اعلام شده است که بر اساس ظرفیت های اولیه اعلام شده، 2 هزار و 267 نفر در دانشگاه های علوم پزشکی، 116 نفر در رشته های وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی و 59 نفر در رشته های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله پذیرش می شوند. گفتنی است آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای دوم و سوم تیرماه 90 در 54 رشته و با رقابت حدود 53 هزار نفر برگزار شد.
 
72 درصد کنکوریها دختر بودند! رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی گفت: از میان داوطلبان شرکت کننده در این آزمون بیش از 72 درصد را زنان و 27 درصد را مردان تشکیل می دهند.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با مهر افزود: 53 هزار و 229 نفر در این دوره از آزمون با هم رقابت می کنند که از این تعداد 14 هزار و 547 نفر مرد و 38 هزار و 682 نفر زن هستند. 72.67 درصد از داوطلبان را زنان و 27.33 درصد را مردان تشکیل می دهند. وی افزود: مجموع رشته های این آزمون 54 رشته است که بر اساس تقسیم بندی 19 رشته در صبح پنجشنبه 2 تیرماه، آزمون 16 رشته در نوبت عصر پنجشنبه 2 تیرماه و آزمون 19 رشته در نوبت صبح جمعه 3 تیرماه به طور همزمان در سراسر کشور در 24 شهر برگزار می شود. سراجی اظهار داشت: این آزمون در آرامش کامل در حال برگزاری است و مشکلی نیز در حوزه های امتحانی گزارش نشده است. وی افزود: مدت زمان پاسخگویی برای کلیه رشته ها 160 دقیقه و تعداد سئوالات نیز 160 عدد است. تعداد سئوال در رشته های آمار زیستی 110 سئوال، فیزیک پزشکی 140 سئوال و مهندسی پزشکی 130 سئوال است. آزمون صبح راس ساعت 9 صبح و آزمون بعدازظهر راس ساعت 15 آغاز می شود. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: کلید اولیه سئوالات کلیه رشته ها در 8 تیرماه از ساعت 18 عصر به بعد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود و در صورتیکه نسبت به هر یک از سئوالات با کلید اعلام شده اعتراضی وجود داشته باشد، داوطلب می تواند اعتراض خود را حداکثر تا پایان ساعت 14 روز 10 تیرماه براساس فرم اعتراض اعلام شده در همین سایت، فقط بصورت اینترنتی ارسال کنند به اعتراضاتی که پس از انقضای مهلت و یا به صورت دستی ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نمی شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.