چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ / ۱۶:۵۵
کد مطلب: 37089
۱

اعلام برگزیدگان جوایز انجمن فارغ التحصیلان صنعتی شریف در سال 2016

اعلام برگزیدگان جوایز انجمن فارغ التحصیلان صنعتی شریف در سال 2016
به گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، در بخش جایزه نوآوری دکتر محمدعلی مجتهدی انجمن فارغ التحصیلان این دانشگاه، امیر شاملو و سارا صالحی از دانشکده مکانیک را به دلیل تحقیق با موضوع 'Applications of MEMS in Biological Sciences' به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.

همچنین محمد عبد خدایی و الهه جویبار از دانشکده مهندسی شیمی و نفت به خاطر تحقیق با موضوع “Construction of polymer careers to transport platelet lysate to be used in the reconstruction of cartilage tissues” دیگر برندگان این جایزه در سال 2016 هستند.
عارف صمدی کوهی از دانشکده مهندسی عمران به دلیل تحقیق با موضوع “The effects of Substrate’s Physical Properties on Cells Adhesion.” به عنوان دیگر برنده جایزه نوآوری دکتر محمدعلی مجتهدی در سال 2016 توسط انجمن سوتا معرفی شده است.

جایزه نوآوری دکتر محمدعلی مجتهدی به بهترین تحقیقات انجام شده در هر دانشکده از دانشگاه صنعتی شریف تعلق می گیرد و امسال پس از فراخوان دریافت طرح های تحقیقاتی در دانشگاه با دریافت تعدادی طرح و انجام داوری این طرح ها در نهایت سه طرح مذکور به عنوان برندگان جایزه نوآوری دکتر مجتهدی انتخاب شدند.
بر اساس این گزارش، انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف همچنین محمد قدسی استادتمام دانشکده مهندسی کامپیوتر را به پاس خدمات ارزشمند در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان چهارمین برنده جایزه یک عمر دستاورد دکتر امین (2016) معرفی کرد.
قدسی مدرک کارشناسی خود را در سال 1354 از دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد خود را در سال 1356 از دانشکده برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی در کالیفرنیا اخذ کرد.
وی در سال 1358 به عنوان مربی در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف استخدام شد و سال 1363 برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و در سال 1368 مدرک دکتری خود را از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا دریافت کرد.
قدسی همان سال به ایران بازگشت و به عنوان استادیار دانشکده تازه تاسیس مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مشغول فعالیت شد و سمت‌هایی همچون ریاست دانشکده، معاونت تحصیلات تکمیلی و مدیر گروه نرم‌افزار دانشکده را عهده‌دار بود.
او در سال 1379 به سمت دانشیاری و در سال 1384 به مرتبه استادی در این دانشکده ارتقا یافت و اکنون نیز در این دانشکده تدریس می‌کند.
قدسی کتاب های ارزشمند بسیاری را تالیف کرده و در سال های طولانی تدریس در دانشگاه نزدیک به 200 پروژه تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را تحت نظارت داشته است.
جایزه 'یک عمر دستاورد دکتر امین' به فردی تعلق می گیرد که تمام عمر در راستای اعتلای داشگاه صنعتی شریف فعالیت کرده و خدمات بسیار ارزنده ای به دانشگاه و دانشجویان این دانشگاه ارائه داشته است.
این جایزه به نام دکتر امین، معمار اصلی سیستم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف پایه گذاری شده و برندگان دوره های قبلی جایزه یک عمر دستاورد دکتر امین دکتر سیاوش شهشهانی (2010)، دکتر سعید سهراب پور (2012)، و دکتر رضا منصوری (2014) هستند.
انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در بخش 'جایزه دستاورد فارغ التحصیلان' نیز حسام ارمنده ای را به عنوان برگزیده این جایزه معرفی کرد.
ارمنده ای جوانی سی ساله است که مدرک مهندسی کامپیوتر خود را در سال 1387 از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده و سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه چالمرز سوئد در سال 1391 گرفت و به ایران بازگشت.
وی همچنین نرم افزار بازار را ابداع کرده است که در ایران 25 میلیون کاربر دارد و موفقیت این جوان کارآفرین در نشریه های معتبر وال استریت ژورنال و واشنگتن پست معرفی شده است.
این جایزه به فارغ التحصیلی از دانشگاه صنعتی شریف تعلق می گیرد که دستاورد برجسته ای در موضوعات صنعت، علم و جامعه انجام داده باشد.
جایزه دستاورد فارغ التحصیلان پیش از این به بهرخ خوشنویس در سال 2012 و محمود تبیانی در سال 2014 تعلق گرفته بود.
جایزه بهترین کارمند دانشگاه از سوی انجمن سوتا نیز به کارمندان فعلی یا گذشته تعلق می گیرد که خدمات ارزنده ای به دانشگاه در سالیان خدمت خود انجام داده اند؛ کارمندانی که به عنوان تکنسین در آزمایشگاه ها، کتابدار در کتابخانه ها و کارکنان اداری در بخش های مختلف فعالیت داشته اند.
جایزه بهترین کارمند دانشگاه صنعتی شریف در سال 2016 به احسان اله ارض پیما تعلق گرفته است.
وی که برای تمام دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، فردی شناخته شده است علاوه بر خدمات ارزنده اش در کادر اداری آموزش دانشگاه در انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه نیز تلاش های ارزشمندی را انجام داده است.
جایزه بهترین کارمند دانشگاه در سال 2014 به افسانه تهرانی و منصور آجودانی تعلق گرفته بود.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.