جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ / ۱۱:۴۴
کد مطلب: 37206
۱

ضرورت فراگیری مدیریت هیجان و کنترل خشم

ضرورت فراگیری مدیریت هیجان و کنترل خشم
اغلب ما مدیریت خشم را فرا نگرفته ایم و اگر آن را کنترل و مدیریت کنیم، یک جروبحث ساده به ضرب و شتم و یا حتی مرگ منجر نمی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به نیاز عمومی به فراگیری آموزش هایی در زمینه بهداشت روانی، گفت: آموزش مدیریت هیجان و کنترل خشم را باید جدی تر بگیریم.

دکتر'علی اصغر اصغرنژاد فربه' روز سه شنبه در مراسم گشایش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی (جهت) افزود: اغلب ما مدیریت خشم را فرا نگرفته ایم و اگر آن را کنترل و مدیریت کنیم، یک جروبحث ساده به ضرب و شتم و یا حتی مرگ منجر نمی شود.

وی بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی کنترل خشم و هیجان آنی تاکید و اظهار کرد: بخشی از ندامتگاه ها میزبان افرادی است که نتواستند خشم و هیجان خود را کنترل کنند و در ندامتگاه ها به سر می برند.

اصعرنژاد در بخش دیگری از اظهاراتش به اهمیت مشاوره صحیح و به موقع در کاهش خطاها اشاره و تصریح کرد: مشاوره یکی از ضرورت های اصلی دنیای امروز است و فرد به واسطه آن می تواند از فرصت ها به نحو مطلوب استفاده کند.

این رواشناس با اشاره به این که 35 تا 50 درصد مردم نیازمند مشاوره هستند، گفت: اگر این اقدام به جا و به موقع انجام شود، افراد می توانند انتخاب درست و سنجیده داشته باشند و از شرایط به وجود آمده نهایت بهره را ببرند.

وی زمینه های تحصیلی، شغلی، فردی، خانوادگی و ازدواج را از جمله محورهای مهم در مشاوره ها دانست و گفت: در زمینه ازدواج، ما باید مشاوره های لازم را به نسل جوان ارایه کنیم تا خطای انتخاب به حداقل و رضایتمندی را به حداکثر برسانیم تا در زندگی مشکلی نداشته باشند.

 

وی همچنین بر لزوم فراگیری مهارت ها در کودکی تاکید کرد و گفت: هر چند در همه دوران زندگی به فراگیری مهارت ها نیازمند هستیم اما اگر آن را در دوران کودکی فراگیریم، علاوه بر ماندگاری، شاهد نتایج مثیت آن در تمام دوران زندگی خواهیم بود.

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی 'جهت' وابسته به سازمان جهاد دانشگاهی تهران، امروز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان و صاحب نظران این حوزه در تهران افتتاح شد.

منبع: ایرنا

 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...