جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۴ تير ۱۳۹۰ / ۱۸:۱۴
کد مطلب: 3730
۰

دوشنبه رخ می‌دهد : عبور سیارکی به اندازه یک ساختمان تجاری از نزدیکی زمین

مهر:  سیارکی به اندازه یک ساختمان تجاری روز دوشنبه از فاصله ای نزدیکتر از فاصله ماه تا زمین از کنار سیاره آبی عبور خواهد کرد.
این سنگ کیهانی از فاصله 17 هزار و 702 کیلومتری از سطح زمین عبور خواهد کرد، فاصله ای 23 برابر نزدیکتر از فاصله ماه تا زمین و نور ایجاد شده توسط آن به اندازه ای خواهد بود که بتوان آن را با استفاده از یک تلسکوپ کوچک مشاهده کرد. این سیارک روز چهارشنبه توسط تلسکوپ روباتیک نیومکزیکو که وظیفه اسکن آسمان را برای ردیابی چنین خطرهایی به عهده دارد، ردیابی و شناسایی شده است. پس از آن اتحادیه بین المللی نجوم وضعیت هشدار اعلام کرد. این یافته مورد تایید "پیتر بیرتویستل" قرار گرفت، فردی که تا کنون ده ها سیارک را از رصدخانه اش در انگلستان ردیابی کرده است. سیارک MD 2011 روز دوشنبه از آسمان نیمکره جنوبی عبور خواهد کرد. اخترشناسان مناطقی مانند آمریکای جنوبی می توانند درخشش تند و تیز این سیارک را در آسمان مشاهده کنند.   نقشه مسیر عبور سیارک MD 2011 از کنار زمین "امیلی بالدوین" متخصص سیارکها می گوید ما از اینکه این سیارک از کنار زمین عبور خواهد کرد اطمینان داریم اما در صورتی که وارد اتمسفر می شد، سیارکی به این ابعاد می توانست گلوله ای درخشان و شعله ور را به وجود آورد که در نتیجه آن چندین شهابسنگ روانه زمین می شدند. محققان موسسه علوم سیاره ای اعلام کرده اند فاصله این اخترواره در حین عبورش از کنار زمین از فاصله ماهواره های GPS نزدیکترتر خواهد بود. این اخترواره ساعت 1:14 عصر به وقت شرقی 27 ژوئن 2011 از سوی نیمکره شمالی به زمین نزدیک شده و از بالای نیمکره جنوبی و سواحل آنتراکتیکا عبور خواهد کرد. ابعاد این سیارک در حدود 10 متر تخمین زده شده است. این در حالی است که سیارکهای کوچکتر از 25 متر به سادگی در اتمسفر زمین نابود شده و قدرت ایجاد هیچ نوع تخریب زمینی ندارند. بر اساس گزارش دیسکاوری، قرار است در تاریخ 8 نوامبر 2011 نیز سیارکی به وسعت 400 متر و به وزن 50 میلیون تن به نام 2055 YU55 وارد مدار ماه شود. این سیارک که از فاصله 323 هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد، بزرگترین سیارکی خواهد بود که از چنین فاصله نزدیکی از کنار زمین عبور خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی