دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ / ۰۹:۳۲
کد مطلب: 37436
۰

شخصیت های نمایشی چه ویژگی هایی دارند؟

باشگاه خبرنگاران: شیوا بِهمنش آسیب شناس در خصوص ویژگی های شخصیت نمایشی، اظهار داشت: افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی رفتاری هیجانی، فعال و برونگرا دارند. اینگونه افراد همواره در تلاش اند کانون توجه باشند، به همین دلیل رفتاری پرشور و اغواگر دارند. 
 
وی با بیان اینکه این افراد روابط اجتماعی گسترده ای داشته و همواره در صددند ستاره مجالس و محافل باشند، افزود: شخصیت های نمایشی ادبیات گفتاری فاخری دارند و از دایره لغات گسترده ای برخوردارند. در نشان دادن عواطفشان اغراق می کنند و اتفاقات را از آنچه که هست مهم تر جلوه می دهند و از آنجا که شخصیت توجه طلبانه ای دارند مشاغلی مثل هنرپیشگی، سیاستمداری و کارهای مربوط به رسانه های جمعی شدیداً مورد علاقه آنهاست. 
 
این کارشناس با تأکید براینکه برقراری روابط عاطفی با چنین افرادی چالش های زیادی در پی خواهد داشت، گفت: اگر قرار است با چنین فردی زندگی کنید باید بپذیرید رفتار های ذکر شده از ویژگی های شخصیتی همسرتان است و آن را به عنوان نقطه ضعف تلقی نکنید. 
 
بهمنش تصریح کرد: همسر چنین فردی باید بداند که وی شخصیتی وابسته دارد و شما باید همواره همسرتان را مورد تعریف و تمجید قرار دهید، کم توجهی از سوی شما برای او عذاب آور و نابخشودنی است. هرگز وی را به خاطر رفتارهای عجیب و غریبش مورد تمسخر قرار ندهید و در صدد تغییر وی بر نیایید زیرا چنین فردی طی سالیان گذشته الگوهای رفتاری خود را انتخاب کرده است و ایجاد تغییر در وی کاری سخت و ملال آور است. 
 
این کارشناس در پایان گفت: داشتن روابط اجتماعی گسترده و معاشرت با دوستان زیاد، جزء لاینفک زندگی اینگونه افراد است، رفتار های پر زرق و برق  و نمایشی آنها را دال بر سوء نیت شان فرض نکنید. 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن