دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - 12 Apr 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ / ۱۱:۰۰
کد مطلب: 37907
۱

۷ نشانه اینکه با فردی اشتباه در رابطه هستید

مترجم : زینب آرمند
۷ نشانه اینکه با فردی اشتباه در رابطه هستید
از رابطه‌تان مطمئن نیستید؟ چه باید بکنید؟

یادم می‌آید کسی به من گفته بود که اگر به دنبال ازدواج ایدآل هستم، هیچوقت آن را پیدا نخواهم کرد. چیزی به اسم «ایدآل» وجود ندارد. من این را باور نداشتم و حرف آن فرد را نادیده گرفتم. چند سال بعد، با کسی که با او مدام در کشمکش بودم رابطه ایجاد کردم. رابطه ما همیشه پر از مشکل بود و با اینحال باز هم اصرار داشتیم آن را درست کنیم. تلاش می‌کردیم تا یک رابطه بی‌ثبات را به رابطه‌ای ایدآل تبدیل کنیم. خیلی زود فهمیدیم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم. اغلب اوقات، چیزی که بد شروع می‌شود، بد هم تمام می‌شود.

در ازدواج دومم، من و شوهرم متوجه بودیم که چیزی به اسم ایدآل وجود ندارد. هر کدام از ما تفاوت‌هایی با هم داریم. اختلاف نظراتی داریم. ولی چیزی که یک ازدواج را به ازدواجی ایدآل تبدیل می‌کند عشق و احترامی است که به هم داریم و همچنین راه باز برای حرف‌زدن و ارتباط برقرار کردن با هم.

اینکه بخواهید رابطه‌ای به زور موفق شود، حتی اگر در آخر ایدآل هم شود، یک توهم است. بسیار بعید است که یک رابطه بی‌ثبات بعد از ازدواج بهتر شود. گاهی‌اوقات اگر ازدواجی اشتباهی باشد، یا بخاطر ترس از حرف دیگران زندگی‌ای سراسر ناراحتی خواهید داشت و یا اینکه از هم جدا خواهید شد.

در زیر به هفت علامتی اشاره می‌کنم که نشان می‌دهد با فردی اشتباهی در رابطه هستید:

۱. دعوا و جر و بحث مداوم

هیچوقت سر هیچ چیز با هم هم‌عقیده نیستید. سر دوستانتان، وقت کمی که با هم می‌گذرانید، پول، حسادت و هزار چیز دیگر مدام دعوا دارید. هر چقدر تلاش می‌کنید هیچوقت با هم به نتیجه نمی‌رسید.

۲. عدم قطعیت درمورد عشقتان

شما طرفتان را دوست دارید ولی مطمئن نیستید که عاشق او شده‌اید یا نه. شما او را بعنوان فردی قابل اعتماد می‌بینید، کسی که می‌توانید همیشه روی او حساب کنید. ولی مطمئن نیستید که می‌توانید او را بعنوان یک بخش غیرقابل‌تغییر و همیشگی برای آینده‌تان ببینید یا نه.

۳. بی‌ثباتی

طرفتان مدام از شغلی به شغل دیگر می‌رود، سرمایه‌هایش را درست خرج نمی‌کند، از کار کردن بیزار است (ولی عاشق تفریح و خوشگذرانی است) و دوستانش را به رابطه‌اش با شما ارجح می‌داند. اولویت‌های شما یکسان نیستند.

۴. فقدان حمایت و احترام

وقتی اهداف شما به نظر طرفتان غیرواقعی و مسخره بیاید و مدام بخاطر آن مسخره‌تان کند، این یعنی او برای شما بعنوان یک انسان هیچ ارزش و احترامی قائل نیست.

۵. دروغ

اگر طرفتان برای دروغ گفتن احساس نیاز کند و شما بدانید که دروغ می‌گوید، یک علامت هشدار است. بااینکه می‌شود دروغ‌های پیش‌افتاده و جزئی را نادیده گرفت ولی وارد شدن به ازدواج با چنین پایه و اساسی خطرناک است.

۶. رویاها و آرزوهای متفاوت

تصور کنید می‌خواهید ازدواج کنید و بلافاصله تشکیل خانواده دهید. همسرتان دوست دارد چند وقتی برای بچه‌دار شدن صبر کند (یا اصلاً دوست ندارد بچه‌‌دار شود). شما می‌خواهید اول ازدواج کنید و بعد با هم زندگی کنید ولی همسرتان می‌خواهد اول مدتی با هم زندگی کنید تا بیشتر با هم آشنا شوید. وقتی آرزوها و تصورات شما با هم متفاوت است، و هیچکدامتان هم نمی‌تواند کمی کوتاه بیاید، این احتمال هست که برای هم ساخته نشده‌اید.

۷. راحتی

اینکه چون با طرفتان راحت هستید و از اینکه با فردی جدید دوباره از اول رابطه‌ای را شروع کنید خوشتان نمی‌آید، با او بمانید اصلاً سالم نیست. ازدواج یعنی عشق، کنار آمدن و حمایت کردن همدیگر، نه راحت بودن با هم.

وقتی رابطه براساس عشق و احترام پایه‌گذاری شود و حقیقتاً بخواهید باقیمانده عمرتان را در کنار آن فرد سپری کنید، یعنی با فرد درستی وارد رابطه شده‌اید.
-

منبع مقاله : familyshare.com 
مترجم : زینب آرمند
مردمان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

افرادی که دارای این سه عادت کلامی هستند؛ هوش هیجانی بسیار بالایی دارند
کووید ۱۹، تهدیدی برای سلامت اجتماعی و روانی جامعه است
رمزگشایی ایموجی ها از شخصیت انسان‌ها
شایع‌ترین مشکلات روان‌تنی در کشور و تاثیر آن بر جسم انسان
سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟
۱۲ نشانه‌ اعتیاد به اینستاگرام
اهداف سال جدید من
10 ویژگی‌ مشترک افرادی که خودکشی می‌کنند!
«قلدری مجازی» چیست و چطور باید با آن مواجه شد؟
وقتی درمانگر و درمانجو در یک نقطه متوقف شده اند
اگر در همسایگی خود شاهد خشونت‌خانگی بودیم چه کنیم؟
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.