شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - 9 Dec 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ / ۱۲:۳۳
کد مطلب: 38424
۰
مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان خبر داد

بازنگری پرسشنامه سلامت روان دانشجویان

بازنگری پرسشنامه سلامت روان دانشجویان

دکتر حمید یعقوبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کارنامه سلامت جسم و روان برای همه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های غیرانتفاعی که سرانه مشاوره‌ای می‌گیرند از ابتدای سال تحصیلی اجرا می‌شود، افزود: این کارنامه برای دانشجویان جدیدالورودی که در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که در دوره‌های روزانه یا شبانه تحصیل می‌کنند، اجرا می‌شود.

وی از بازنگری پرسشنامه سلامت روان در کارنامه مذکور خبر داد و گفت: در پرسشنامه قبلی ماهیت برخی سئوال‌ها شبیه به یکدیگر بود و دانشجویان گمان می‌کردند که برخی سئوالات تکراری است. به همین علت و به دلیل سهولت در اجرا و اینکه پر کردن پرسشنامه وقت کمتری از دانشجویان بگیرد تعداد سئوالاتی که مربوط به سلامت روان دانشجویان بود، کاهش پیدا کرد.

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در بازنگری جدید سئوالات به روز شده است و مسائل تحصیلی و برخی از دغدغه تحصیلی دانشجویان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

تکمیل کارنامه سلامت توسط دانشجویان به صورت الکترونیکی

یعقوبی در ادامه از تکمیل کارنامه سلامت توسط دانشجویان به صورت الکترونیکی در برخی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: برخی از دانشگاه‌ها که شرایط لازم را دارند می‌توانند کارنامه سلامت را به صورت الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار دهند. البته چنانچه کارنامه به صورت الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار گیرد، دانشجویان باید  در مراکز مشاوره یا بهداشت درمان حضور داشته باشند تا در صورت نیاز از اطلاعات کارشناسان و روان‌شناسان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کارنامه سلامت دارای دو مرحله عام و اختصاصی است، توضیح داد: مرحله نخست که مرحله عام نام دارد برای همه دانشجویان اجرا می‌شود اما مرحله دوم فقط برای دانشجویانی اجرا می‌شود که در مرحله نخست تشخیص داده شده است که نیازمند مشاوره و راهنمایی هستند. در این شرایط مراکز مشاوره و بهداشت و درمان باید پیگیر این دانشجویان باشد.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی