چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - 29 Jun 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ / ۱۱:۰۰
کد مطلب: 38584
۱

رئیس و دبیر انجمن شیمی کشور انتخاب شدند+عكس

رئیس و دبیر انجمن شیمی کشور انتخاب شدند+عكس
میگنا: با برگزاری انتخابات شورای عالی انجمن شیمی کشور، دکتر عباس ترسلی و دکتر ناهید پوررضا اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به‌ عنوان رئیس و دبیر این انجمن برگزیده شدند.

به گزارش ایسنا، این انتخابات با حضور نماینده کمیسیون انجمن‌های علمی کشور وابسته به وزارت علوم و اعضای شورای این انجمن برگزار شد. اعضای 30 نفره شورای عالی انجمن شیمی کشور طی انتخابات سراسری و اینترنتی در ماه گذشته توسط کلیه اعضای پیوسته انجمن انتخاب و معرفی شدند.

دکتر عباس ترسلی عضو هیأت‌ علمی گروه شیمی دانشگاه شهید چمران اهواز، مدرک کارشناسی خود را در سال 45 در رشته شیمی محض از دانشگاه تهران اخذ کرد و مقطع کارشناس ارشد خود را نیز در رشته شیمی آلی همین دانشگاه گذراند. وی سپس برای ادامه‌ تحصیل در دوره دکتری در سال 54 راهی کشور انگلستان شد و در رشته‌ شیمی آلی و مطالعات اسپکتروسکوپی موفق به اخذ درجه دکتری شد. وی از سال 1348 به استخدام دانشگاه شهید چمران اهواز درآمد. دکتر ترسلی عضو انجمن شیمی و مهندسی شیمی تهران، عضو انجمن شیمی انگلستان، عضو انجمن شیمی آمریکا و عضو آکادمی علوم نیویورک است.
همچنین دکتر ناهید پوررضا عضو هیأت‌ علمی گروه شیمی دانشگاه شهید چمران اهواز، مدرک کارشناسی خود را در سال 53 از این دانشگاه اخذ کرد و در سال 1356 نیز موفق به اتمام تحصیلات خود در رشته‌ شیمی تجزیه در دانشگاه منچستر شد؛ وی سپس تحصیلات دکتری خود را در همین رشته در دانشگاه بیرمنگام ادامه داد و پس از اخذ درجه‌ دکتری خود، در سال 1360 به استخدام دانشگاه شهید چمران اهواز درآمد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.