دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - 27 Jun 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ / ۱۴:۱۲
کد مطلب: 38587
۱
تحقق شعار «۹۰-۹۰-۹۰»

اولویت‌های بهداشتی کشور در سال ۹۵

اولویت‌های بهداشتی کشور در سال ۹۵

به گزارش مهر، دکتر علی‌اکبر سیاری صبح چهارشنبه در همایش معاونین بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: معاونت بهداشت دو استراتژی برای کنترل بیماری‌های مزمن و عوامل خطر این بیماری‌ها در دستور کار دارد.

به گفته وی، همکاری‌های بین‌بخشی و توانمندسازی مردم در حفاظت از سلامت خودشان و مراقبت از آنها، دو استراتژی معاونت بهداشتی برای کاهش بیماری‌های مزمن در کشور است.

سیاری با اشاره به سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر که در سال گذشته تصویب شده است، افزود: یکی از اولویت‌های حوزه بهداشت در سال ۹۵، ادغام برنامه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که دسترسی ۹۰ درصد مردم به خدمات نوین سلامت در حوزه مراقبت‌های اولیه یکی از اولویت‌های امسال در حوزه بهداشت است، تصریح کرد: در نظر داریم برای ۹۰ درصد کسانی که این دسترسی را فراهم می‌کنیم، عوامل خطر را شناسایی و کنترل کنیم.

وی ادامه داد: همچنین برای ۹۰ درصد از افرادی که عوامل خطر شناسایی شده است، می‌بایست مراقبت‌های پیشگیری به عمل آید.

سیاری با عنوان این مطلب که در یک بازه زمانی یکساله می‌خواهیم به شعار «۹۰-۹۰-۹۰» برسیم، گفت: امیدواریم تا سال آینده این شعار محقق شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، پیش‌نیاز موفقیت در برنامه‌های حوزه بهداشت را تشریح کرد و گفت: تشکیل ستاد اجرایی در سطح ملی، استانی و شهرستانی به همراه تدوین برنامه عملیاتی در سطح ملی، استانی و شهرستانی و همچنین تدوین بسته خدمتی و آموزشی و فراهم کردن تدارکات لازم به همراه تدوین ضوابط و استانداردها از جمله پیش‌نیازهای موفقیت در اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در کشور است.

وی بر نظارت مستمر بر اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر تأکید کرد و گفت: این برنامه‌ها در سطح ملی توسط مرکز مدیریت شبکه بهداشتی کشور انجام خواهد شد.

سیاری همچنین بر اطلاع‌رسانی همگانی برای مشارکت مردم در اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر تأکید کرد و گفت: در شهرها و روستاهایی که دسترسی به خدمات نوین سلامت فراهم شده است، می‌بایست این اطلاع‌رسانی صورت بگیرد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت همچنین به برنامه بسیج ملی خطرپذیری سکته‌های مغزی، قلبی و سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه به زودی در کشور عملیاتی می‌شود.

وی اظهار داشت: برپایی جشن ملی بهداشت در راستای ارتقای سلامت مردم و بهداشت عمومی کشور، امری قابل تحقق است.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!