يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - 24 Oct 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ / ۰۸:۱۱
کد مطلب: 38621
۱
رئیس انجمن رادیولوژی ایران عنوان کرد؛

درآمدزایی متخصصین زنان با انجام سونوگرافی‌ های غیرضروری

درآمدزایی متخصصین زنان با انجام سونوگرافی‌ های غیرضروری
به گزارش مهر، دکتر جلال جلال شکوهی با بیان اینکه متخصصان زنان تنها برای تشخیص دقیق‌تر می‌توانند از دستگاه سونوگرافی استفاده کنند، گفت: متاسفانه گاهی دیده می شود این متخصصان علاوه بر دریافت هزینه سونوگرافی، به بهانه تشخیص ناهنجاری‌های مادرزادی از مراجعه کنند مبالغ هنگفتی را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه انجام سونوگرافی از حرفه‌های تخصصی رادیولوژیست‌ها است، گفت: تمام گروه‌های پزشکی به مدت حداقل ۲ ماه دوره‌های سونوگرافی را طی می‌کند اما رادیولوژیست‌ها به صورت تخصصی این دوره را به مدت ۴ سال سپری می‌کنند.

جلال شکوهی افزود: بنابراین رادیولوژیست‌ها به صورت حرفه‌ای و دقیق‌تر می‌توانند سونوگرافی را انجام دهند.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه وزارت بهداشت مصوب کرده است که سایر تخصص‌های پزشکی مانند متخصصان دیگر می‌تواند از دستگاه سونوگرافی تنها به عنوان ابزاری برای تشخیص دقیق‌تر استفاده کنند، یادآور شد: اما متاسفانه گاهی دیده می‌شود برخی از این متخصصان سونوگرافی را به منظور کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنند و علاوه بر هزینه ویزیتی مبلغی را به عنوان سونوگرافی دریافت می‌کنند.

وی افزود: حتی بعضا دیده شده این متخصصان برای انجام یک سونوگرافی ساده مانند سونوگرافی‌های تشخیص بارداری مبالغ هنگفتی را از مراجعه کننده دریافت می‌کنند که این مبالغ چندین برابر هزینه انجام سونوگرافی توسط رادیولوژیست‌ها است.

جلال شکوهی در ادامه گفت: متاسفانه گاهی برخی از سایر متخصصان به بهانه تشخیص ناهنجاری‌های مادرزادی سونوگرافی‌های غیرضروری و یا مکرر انجام می‌دهند و به این بهانه هزینه مردم را افزایش می‌هند.
وی افزود: انجام سونوگرافی به دفعات مکرر در بارداری به دلیل پائین بودن قدرت اشعه برای مادر و جنین مضراتی به همراه ندارد اما از نظر مالی هزنیه سنگینی را بر دوش مردم می‌گذارد.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه انجام سونوگرافی نزد رادیولوژیست‌ها از درصد خطای کمتری برخوردار است، گفت: به افراد توصیه می‌شود خدمات رادیولوژی را تنها در مراکز مرجع آن و توسط افراد متخصص انجام دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...