پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ / ۰۹:۳۴
کد مطلب: 38715
۰

16هزار تخت روانپزشکی نیاز کشور

16هزار تخت روانپزشکی نیاز کشور
به گزارش ایرنا دكتر احمد حاجبی شنبه شب در آیین بهره برداری از جدیدترین تجهیزات کنترل بیماران اعصاب و روان در اورژانس و کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب و روان بیمارستان بهمن یزد افزود: این پیش بینی برای پایان سال 1394 بود.
وی اظهار کرد: هشت هزارو 100 تخت روانپزشکی تا سال 94 در کشور ایجاد شده بود و پارسال یکهزار تخت به این تعداد افزوده شد و هم اکنون هم 9 هزار و 100 تخت در مراکز روان پزشکی کشور موجود است.
حاجبی اضافه کرد: با این وجود هنوز در کشور به تخت های روانپزشکی نیاز است و بسیاری از بیماران اعصاب و روان برای بستری در لیست انتظار قرار دارند و ظرفیت تخت های روانپزشکی پاسخگوی این نیاز نیست.
مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: حمایتهای وزیر بهداشت در حوزه نیازهای روانپزشکی بی نظیر است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده در چند سال کمبود تختهای روانپزشکی در کشور رفع شود.
حاجبی تجهیزات بهره برداری شده در اورژانس و کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب و روان در بیمارستان بهمن یزد را خوب ارزیابی کرد و گفت: اتاق سکوت این بیمارستان با بالاترین استانداردها در این مرکز راه اندازی شده که در کشور بی نظیر است.

در این آیین جدیدترین تجهیزات کنترل بیماران اعصاب و روان شامل هشت مورد تنگ جامه (ژاکت های مهارکننده) و اتاق سکوت با بالاترین استانداردها در اورژانس و کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب و روان بیمارستان بهمن یزد به بهره برداری رسید.

هزینه خرید هر تنگ جامه 240 دلار اعلام شد ضمن آنکه هزینه تجهیز اتاق سکوت هم توسط خانواده خیر 'حمامی' به یاد شادروان صدیقه بیطرف به مبلغ 230 میلیون ریال پرداخت شد.

اورژانس و کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب و روان بیمارستان بهمن یزد در سال 83 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون خدمات تخصصی چون گفتار درمانی، مشاوره خانواده ، تست شخصیت و تست های روانشناختی به بیماران ارائه می کند.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين