يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - 26 Mar 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ / ۱۳:۵۷
کد مطلب: 38732
۱
دبیر علمی کنگره روانپزشکان ایران:

تعرفه خدمات سلامت روان واقعی نیست/درخواست از وزارت بهداشت

تعرفه خدمات سلامت روان واقعی نیست/درخواست از وزارت بهداشت

به گزارش مهر، محمد اربابی در آستانه برگزاری سی و سومین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران اظهار کرد: یافته های فراوانی در زمینه شناسایی نقش مغز در عملکرد ذهنی و رفتاری بدست آمده است و از طرفی هم روش های تصویربرداری در عملکردی نوین مغز  نیز یافته های ریزی را نشان داده است که نیاز است نتایج حاصل از این مطالعات و بررسی ها در ایران نیز مطرح شود و مورد بررسی قرار بگیرد و در کنار آن یافته های متخصصان و پزشکان داخلی نیز معرفی شود.

وی افزود: علاوه بر این حوزه روانپزشکی برای ارائه خدمات مناسب به بیماران نیازمند یک رویکردهایی و بیولوژیک در  جامعه هستیم براینکه این رویکرد به نحو مناسب در کار بالینی به کار گرفته شود ضروری است که کار گروهی را در حوزه سلامت روان تقویت کنیم به همین دلیل موضوع کارگروهی در سلامت روان را در این کنگره مطرح ساخته ایم تا بتوان با بحث و تبادل نظر همکاری بین رشته ای در رشته های روانپزشکی، روان شناسی، روانکاوی، متخصصان اعصاب داخلی، جراحان مغز و اعصاب و...، را گسترش داد.

این روانپزشک با تاکید براینکه سلامت روان نیازمند همکاری و مشارکت گرو هی دارد، یادآور شد: عدم همکاری رشته های مختلف در حوزه سلامت روان نه تنها به رشد این رشته کمک نمی کند بلکه آسیب نیز می رساند به همین دلیل در این کنگره از رشته های مختلف و مرتبط دعوت شده تا در این موضوعات به طور علمی مشارکت  کند و به بررسی آخرین دستاوردهای حوزه سلامت روان بپردازد.

اربابی با بیان اینکه در این کنگره به مباحث صنفی روانپزشکان نیز پرداخته خواهد شد، اظهار کرد: در این زمینه چند مساله حائز اهمیت است که از جمله آن می توان به ارائه خدمات حوزه سلامت روان با تعرفه های مناسب اشاره کرد که ضروری است سازمان های حمایت گر و بیمه ها نیز به آن پایبند باشند اما متاسفانه هنوز خدمات سلامت روان از تعرفه واقعی برخوردارنشده است.

دبیر علمی سی و سومین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران افزود: وزارت بهداشت برای برخورداری بیشتر مردم از خدمات بهداشت و درمان طرح تحول سلامت را اجرا کرده است لذا لازم است برای بهبود وضعیت سلامت روان و برخورداری مردم از خدمات واقعی نیاز است این حوزه نیز در این برنامه دیده و به مردم معرفی شود.

وی طرح پزشکان جوان را یکی دیگر از مسائل صنفی روانپزشکان دانست و افزود: در خواست ما از وزارت بهداشت این است با فراهم کردن زمینه فعالیت روانپزشکان جوان در مناطق محروم و کم برخوردار مزیت های را برای تسهیل گذراندن دوره های فوق تخصص و فروشی را برای آنها فراهم کند.

اربابی ساماندهی ورود افراد غیر متخصص به حوزه سلامت روان را از دیگر مسائل روانپزشکان عنوان کرد و یادآور شد: در بحث انجام خدمات حوزه روانپزشکی چارچوبی تعریف شده جهت همکاری بین گروههای مختلف وجود دارد که باید با معرفی  آن زمینه مشارکت را مشخص کرد.

سی و سومین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران از ۲۷ تا ۳۰ مهر ۹۵ در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه از زندگی پس از بازنشستگی لذت ببریم؟
خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...