دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 13 Jul 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ / ۲۱:۵۲
کد مطلب: 38841
۱

گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه آموزش و پرورش + عکس

میگنا: رئیس جمهور روحانی در روز چهارشنبه 28 مهرماه خانه تکانی در دولت را با پذیرش استعفای جنتی، گودرزی و فانی و تعیین سرپرستان برای سه وزارتخانه ورزش، آموزش و پرورش و ارشاد انجام داد.
در این باره محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت عنوان کرد: «هدف ما از این تغییرات در دولت ترمیم کابینه است».
وی همچنین پیرامون دلایل کنارگذاشتن فانی گفت: درباره وزارت آموزش و پرورش«شاید به نفع آموزش و پرورش و کابینه دولت نباشد که وزیرش برای بار دوم در مجلس استیضاح شود».
درباره گزینه های جانشینی این سه وزارتخانه نام افراد زیادی در رسانه منعکس می شود.

 
درخصوص وزارت آموزش و پرورش نیز هنوز گزینه جدی مشخص نشده است. البته از افرادی چون «محمد علی نجفی» و «فخر الدین احمدی دانش آشتیانی» برای تصدی این وزارتخانه نام برده می شود.

در همین خصوص محمد علی نجفی در گفت و گویی پیرامون گزینه های پیشنهادی دولت برای این سه وزارتخانه ها گفت: بنده یا دانش آشتیانی بعنوان وزیر آموزش و صالحی امیری و سلطانی فر برای وزارت ارشاد و ورزش یکشنبه به مجلس معرفی می شویم.
«محمد علی نجفی» نیز در سابقه خود قرار گرفتن در رأس آموزش عالی و آموزش و پرورش را نیز دارد، وی نیز گزینه پیشنهادی روحانی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش بود که مجلس نهم به وی اعتماد نکرد. البته نجفی سرپرستی وزارت علوم دولت روحانی را نیز در کارنامه خود دارد.

«فخر الدین احمدی دانش آشتیانی» که از وی بعنوان یکی از گزینه های احتمالی برای وزارت آموزش و پرورش نام برده می شود، پس از استیضاح رضا فرجی دانا، از طرف رئیس جمهور بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم به مجلس معرفی شد که وی نیز نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.
حال باید دید در ادامه چه کسانی به مجلس برای تصدی سه وزارتخانه ارشاد، ورزش و آموزش و پرورش معرفی می شوند و چه کسانی می توانند از پارلمان رأی اعتماد کسب کنند و در 7 ماه باقی مانده از دولت یازدهم به کابینه روحانی ملحق شوند.
-
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بررسی دلایل جدی نگرفتن «کرونا» در جامعه از دیدگاه روانشناسی
زمان جديد برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری اعلام شد/کنکور تغییر نکرد
ریشه‌ محبت کردن در انسان چیست؟
ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن