کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خودکشی با کمک پزشک در ششمین ایالت امریکا!

20 آبان 1395 ساعت 0:21

رای‌دهندگان در ایالت "کلرادو"ی آمریکا قانونی را تصویب‌ کردند که به موجب آن از این پس در این ایالت نیز مبتلایان به بیماری‌های درمان‌ناپذیر می‌توانند با کمک پزشکان به زندگی خود پایان دهند.


به گزارش ایسنا، "خودکشی کمکی" نوعی اوتانازی است و بر اساس آن بیماری که در شرایط سلامت روان بوده اما به یک بیماریِ درمان‌ناپذیر مبتلا است و نهایتا طبق تشخیص پزشکان شش ماه یا کمتر زنده می‌ماند با کمک پزشک از دارویی مصرف می‌کند تا به عمر خود پایان دهد و به این ترتیب روزهای سخت و طاقت‌فرسای پایان عمر را که به دلیل پیشرفت بیماری تحمل آن دشوارتر می‌شود، تجربه نخواهد کرد.

ایالت کلرادو ششمین ایالت آمریکاست که این قانونِ خودکشی با کمک پزشک در آن رای مثبت آورده و اجرا می‌شود. این قانون مشابه قانونی است که ۲۰ سال پیش در ایالت اورگن به تصویب رسید و به بیماران اجازه می‌دهد از داروهای تجویز شده برای پایان دادن به زندگی‌شان مصرف کنند.

همچنین لازم است دو پزشک تعیین کنند که بیمار در شرایط سلامت روانی است اما به دلیل شدت بیماری جسمی، کمتر از شش ماه از عمرش باقی مانده است.
در واقع افراد مبتلا به هر نوع زوال عقلی از جمله بیماران آلزایمر مشمول این قانون نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پیش از این، قانون "خودکشی کمکی" در ایالت‌های اورگن، واشنگتن، ورمونت، مونتانا و کالیفرنیا تصویب شده بود.


کد مطلب: 39068

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/39068/خودکشی-کمک-پزشک-ششمین-ایالت-امریکا

میگنا
  https://www.migna.ir