جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - 22 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ / ۱۶:۳۸
کد مطلب: 39253
۱

تجلیل از 1200 پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد در هفته پژوهش

تجلیل از 1200 پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد در هفته پژوهش
به گزارش ایرنا، دکتر 'ابراهیم واشقانی فراهانی' بعدازظهر شنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: ویژه برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی درسه سطح واحد دانشگاهی، استانی و ملی برگزار خواهد شد که در جریان آن، هزار و 200 نفر در سطح واحدها و 231 نفر در سطح استانی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی افزود: از میان برگزیدگان استانی، 11 عضو هیات علمی دانشگاه آزاد را به وزارت علوم معرفی کرده ایم که امیدواریم چند نفر از آنها در جمع برترین پژوهشگران کشور برای سال جاری قرار گیرند.
واشقانی درخصوص نحوه حضور دانشگاه آزاد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور نیز گفت: امسال نیز در کنار دیگر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور، در نمایشگاه هفته پژوهش مستقر در محل نمایشگاه های دائمی تهران حضوری فعال خواهیم داشت و در فضایی به وسعت دو هزار و 200 مترمربع، 800 محصول فناورانه و دانش بنیان را در 42 غرفه به نمایش خواهیم گذاشت.
وی ارائه آن دسته از محصولات دانش بنیان که ضمن برخورداری از فناوری های پیشرفته به مرحله تجاری سازی رسیده باشند را از اولویت ها و شاخص های اصلی انتخاب آنها برای ارائه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی عنوان کرد.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی تقویت فعالیت های دانش بنیان به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را از سیاستهای جدی این دانشگاه برشمرد و گفت: طبق برنامه دانشگاه آزاد، باید تا پایان سال 96، تعداد 150 مرکز رشد و 800 واحد فناور داشته باشیم که الان تقریبا به این هدف رسیده ایم زیرا تاکنون 100 مرکز رشد دانشگاه آزاد پس از دریافت مجوزهای لازم، تاسیس شده اند و بیش از 935 واحد فناور، هسته فناور و شرکت دانش بنیان در این مراکز رشد استقرار یافته اند.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد، تنها دانشگاهی است که به عنوان بخش خصوصی، مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری را از وزارت علوم دریافت کرده است، بیان داشت: تعداد 18 شرکت دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد فعلا به صورت موقت در یکی از ساختمانهای دانشگاه مستقر شده اند اما با توجه به حجم زیاد تقاضا، دو محل وسیع که یکی در واحد پردیس دانشگاه آزاد و دیگری در سایت گرمدره واقع در غرب تهران است، برای احداث پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد درنظر گرفته شده است.
ویژه برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش سال 95 در استان ها از ١٤ تا ١٨ آذرماه برگزار می شود و زمان اجرای برنامه های ستاد ملی هفته پژوهش نیز از ٢١ تا ٢٨ آذر خواهد بود.
براساس نامگذاری صورت گرفته، یکشنبه، ٢١ آذرماه اولین روز هفته پژوهش امسال با عنوان 'پژوهش، فناوری و مدرسه' نامگذاری شده است و برنامه های دوشنبه، دومین روز این هفته با محوریت 'ایده برتر، سرمایه ملی' اجرا می شود.
سومین و چهارمین روز هفته پژوهش ٩٥ به ترتیب به رابطه پژوهش و فناوری با صنعت و دانشگاه کارآفرین اختصاص یافته و در پنجمین روز این هفته ( ٢٥ آذرماه) که همزمان با روز پژوهش است، حامیان پژوهش مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
روز جمعه ٢٦ آذرماه نیز با عنوان 'پژوهش، فناوری و اقتدار ملی' نامگذاری شده و شنبه ٢٧ آذرماه به 'پژوهش و فناوری در حوزه و دانشگاه' می پردازد.
هفته پژوهش امسال، یکشنبه ٢٨ آذرماه که روز 'پژوهش، فناوری و اقدام و عمل' نام گرفته است، به كار خود پايان خواهد داد.
لينك ورود به كانال میگنا

 

 

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم