دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - 29 May 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ / ۰۹:۱۷
کد مطلب: 39787
۲
معرفي كتاب:

50 اقدام فوری برای مهار اضطراب

50 اقدام فوری برای مهار اضطراب
میگنا: اضطراب‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ احساس‌ ناراحت‌کننده‌ و مبهم‌ ترس‌، وحشت، یا خطر با منشای‌ ناشناخته‌ و مبهم که‌ بر فرد چيره می‌گردد. برای‌ بعضی‌ از افراد این‌ حالت‌ ممکن‌ است‌ ناگهانی‌ روی‌ دهد و بر طرف‌ شود، اما برای‌ بعضی‌ دیگر این‌ حالت‌ به‌ صورت‌ مزمن‌ در می‌آید.

در اضطراب بر خلاف ترس طبیعی، یک عامل حقیقی ترس آور یا خطرناک یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خودکار و ناخودآگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود و هر گاه ذهن در اثر تنش های روانی و استرس های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکرراً رخ می دهد از روال عادی خارج شود و حساسیت بیش از حد به رخدادهای آتی و احتمالی پیدا کند فرد دچار اضطراب می شود.

همه ما در مواقعی مضطرب می شویم و این احساس را کم یا زیاد تجربه کرده ایم. برای مثال قبل از شرکت در یک امتحان مهم و یا سخنرانی برای یک گروه ، اضطراب پیدا می کنیم . علتش تا حدودی این است که زندگی ما مرتب شلوغ تر و پیچیده تر می گردد.

بسیاری از مردم، در حالی که شغل تمام وقت دارند باید خانواده خود را هم مدیریت کنند. شاید مسئولیت مراقبت از پدر و مادر سالمند هم بر عهده آن ها باشد. جنبه های دیگری از زندگی مدرن نیز وجود دارد که برای مردم پر استرس است. وقتی تحت فشار قرار می گیریم طبیعی است که مشوش شویم. به طور طبیعی شاید آدم آرامی باشیم اما در مواقعی اضطراب پیدا می می کنیم که این معمولا زمانی اتفاق می افتد که احساس می کنیم کار بیش از اندازه داریم که باید انجام دهیم و یا نگران حوادثی هستم که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد و نه حوادثی که در حال اتفاق افتادن است. 

نگرانی فکری، جزئی از زندگی روزمره است. کمی نگرانی و اضطراب می‌تواند به تمرکز و انگیزه شما کمک کند. اما اگر اضطراب زیاد باشد، شما احساسی از ناامیدی به همراه گیجی و همچنین احساس نگرانی بیش از حد نسبت به رویدادهای غیرجدی و معمولی زندگی خواهید داشت.در نتیجه اضطرابی که بجای محیط خارجی از درون فرد سرچشمه گرفته و مجازی و ناشی از موقعیت ها، تعابیر و تفاسیر خود فرد از دیگران و رفتارهای آنهاست، نه تنها طبیعی نیست بلکه شاخص کامل بیماری و ناراحتی روح و روان فرد محسوب می شود .
چنین فردی شدیداً احساس عدم اعتماد به نفس می کند و حتی در مسائل بسیار کوچک نیز از توان و کارآیی خود مطمئن نمی باشد و احساس می کند قدرت تمرکز روی مسائل را ندارد و حتی افکار و اعمالش متعلق به خودش نیستند.
برای رهایی از آثار سوء متاثر از اضطراب که به غیر از مشکلات روحی و روانی مشکلات فیزیکی مانند :تند شدن‌ تنفس‌ و ضربان‌ قلب، تپش‌ قلب‌، حالت‌ لرزش‌ یا پرش‌ عضلات‌، ناتوانی‌ جنسی‌، انقباض‌ عضلات‌، عرق‌ کردن‌، تهوع، اسهال، کاهش‌ وزن‌، مشکل‌ در تمرکز، منگی‌ یا غش‌، تحریک‌پذیری‌، کابوس‌ ، مشکل‌ در حافظه و ... را نیز شامل می شود می بایست هر چه سریعتر اقدام کرد تا بتوان احساس اضطراب را در خود مهار نمود.

نویسنده کتاب "50 اقدام فوری برای مهار اضطراب" معتقد است که با اصلاح سبک و طرز زندگی ، زندگی با غذاهای بهتر و استفاده درست و به جا از دارو و داروهای مکمل امکان رهایی از افسردگی برای اغلب مردم را فراهم می سازد.

50 اقدام فوری برای مهار اضطراب عنوان کتابی است از وندی گرین با ترجمه‌ مهدی قراچه داغی که در 128 صفحه و توسط انتشارات شباهنگ در سال 1394 به چاپ رسیده است. این کتاب ترجمه‌ای است از 50 things you can do today to manage anxiety، C2010.. موضوع اصلی این کتاب اضطراب است.
در این کتاب ساده، وندی گرین توضیح می دهد که چگونه عوامل روانی، ژنتیک و غذایی می توانند روی اضطراب تاثیر بگذارند. همچنین با توصیه های مختلف سعی شده است به اشخاص مختلف کمک شود تا از شدت اضطراب خود بکاهند.
از وندی گرین، کتاب‌های 50 اقدام فوری برای کاستن از استرس(شباهنگ)، 50 اقدام فوری برای افزایش عزت نفس(شباهنگ)، میگرن(پوینده)، نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد.

برای رسیدن به این هدف 50 نکته آموزش داده شده است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: اندیشه ها و رفتارهای منفی را با اندیشه ها و رفتارهای مثبت جایگزین کنید. بر استرس خود مدیریت کنید. در حالت آرمیدگی قرار بگیرید و از نشانه های اضطراب بکاهید. از مکمل های غذایی مفید استفاده کنید. با محصولات و سازمان های مفید آشنا شوید بکاهید . از مکمل های غذایی مفید استفاده کنید. با محصولات و سازمان های مفید آشنا شوید.
مشخصات کتاب:
نویسنده: وندی گرین
مترجم:مهدی قراچه داغی
تعداد صفحه: 128 صفحه
ناشر:شباهنگ
قيمت: 9500 تومان
تلفن : 6-66964235
تلفن : 2-66960651
لينك خريد اينترنتي كتاب: اينجــــــا
مرجع : تبيان migna.ir
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...