يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 11 Apr 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۰:۴۸
کد مطلب: 39947
۰

سازمان بیمه سلامت: تاکنون پیشنهادی برای پوشش خدمات روان شناسی نداشتیم

سازمان بیمه سلامت: تاکنون پیشنهادی برای پوشش خدمات روان شناسی نداشتیم
به گزارش میگنا دکتر محمد جواد کبیر در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص جای خالی حمایت بیمه‌ای از خدمات مشاوره و روان شناسی در بیمه سلامت گفت: باید ضوابط و چارچوب هر خدمتی مشخص و سپس تحت پوشش بیمه قرار گیرد؛ به این ترتیب قطعا خدمات روان‌شناسی، مشاوره و... چنانچه الزامات مورد نیازشان همچون راهنمای بالینی، و... تدوین شود، طبیعتا به شورای عالی بیمه پیشنهاد و پس از تامین منابع مالی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پاسخ به آنکه آیا ظرفیت ارائه پوشش‌های بیمه‌ای به خدمات روان شناسی در بیمه سلامت وجود دارد؟ گفت: بیمه سلامت نمی‌تواند اعلام کند که این ظرفیت را دارد یا ندارد، زیرا مکلف است از ضوابط مشخص شده تبعیت کند.

وی تاکید کرد: باید راهنمای بالینی، سیاست‌های مداخلات خدمات مشاوره‌ای و بار هزینه‌ای مشخص، منابع آن تامین و سپس در شورای عالی بیمه پیشنهاد و در صورت تصویب در بیمه سلامت نسبت به آن مکلف خواهیم شد؛ این درحالیست که تاکنون پیشنهادی در این خصوص نداشتیم زیرا معمولا وزارت بهداشت باید این پیشنهاد را ارائه کند تا اقدامات لازم درخصوص آن صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به بدهی این سازمان به مراکز درمانی گفت: مطالبات مراکز درمانی در بخش دولتی و بیمارستان‌ها از اول اردیبهشت‌ماه پرداخت نشده است.

محمد جواد کبیر درخصوص وضعیت بدهی‌های بیمه سلامت به مراکز درمانی گفت: بیمه سلامت در بخش داروخانه‌ها حدودا تا ماه مرداد و در بخش‌های پاراکلینیک و مطب‌ها تا خرداد و تیر 95 مطالبات را پرداخت نکرده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درخصوص واگذاری اوراق قرضه برای تسویه بدهی‌های مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز گفت:قرار بود دولت بابت مطالباتمان این اوراق را در اختیار مان بگذارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

شایع‌ترین مشکلات روان‌تنی در کشور و تاثیر آن بر جسم انسان
سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟
۱۲ نشانه‌ اعتیاد به اینستاگرام
اهداف سال جدید من
10 ویژگی‌ مشترک افرادی که خودکشی می‌کنند!
«قلدری مجازی» چیست و چطور باید با آن مواجه شد؟
وقتی درمانگر و درمانجو در یک نقطه متوقف شده اند
اگر در همسایگی خود شاهد خشونت‌خانگی بودیم چه کنیم؟
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟
عوامل زمینه ساز تعارضات والدین و نوجوان چیست؟
تفاوت راهنمایی و مشاوره
پزشکی یا دندانپزشکی؟ داروسازی چطور ؟
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو