دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 8 Mar 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۷:۲۳
کد مطلب: 39991
۰

چند راهنمای مفید برای رفع مشکل دیر بیدار شدن از خواب

چند راهنمای مفید برای رفع مشکل دیر بیدار شدن از خواب
افزایش انرژی یا به بیان دیگر سرحالی اول صبح فواید بسیاری از نظر سلامتی جسمی و روانی دارد؛ بویژه آن‌که باعث می‌شود فعالیتی سازنده و موفق در زندگی خود داشته باشید.

به گزارش اسلیپ‌تیپز، اگرچه ممکن است رسیدن به این وضعیت برای بسیاری افراد سخت باشد، در ادامه چند ترفند مفید به منظور کمک به زود بیدار شدن از خواب ارائه می‌شود:

* برای زود بیدار شدن برنامه‌ریزی کنید. اگر برنامه‌ای مثل شروع کلاس‌های مدرسه و مانند اینها در پیش دارید حداقل یک هفته قبل از آن با تنظیم زنگ ساعت برای بیدار شدن و شروع به کار تمرین کنید.

* هر روز زنگ ساعت را طوری جلوتر بکشید که نسبت به زمان قبلی حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر زنگ بزند. این کار بآسانی شما را قادر خواهد ساخت زمانبندی جدیدی برای بدنتان تعریف کنید.

* اگر همچنان با مشکل بیدار شدن از طریق زنگ ساعت مواجه بودید، از دیگر اعضای خانواده برای بیدار کردن شما کمک بگیرید.

* سعی کنید برنامه‌ای منظم و مداوم را برای اصلاح زمان بیدار شدنتان در پیش بگیرید که حتی در هنگام تعطیلات یا روزهای بیکاری هم آن را پی بیگیرید. این کار باعث می‌شود بستر و سازوکار لازم برای زود بیدار شدن از خواب راحت‌تر فراهم شود و ادامه یابد.

* بر اساس این که به چه مقدار خواب برای استراحت و و تجدید انرژی از دست رفته نیاز دارید (حدود ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه برای اغلب افراد لازم است)، ساعت خواب و بیداری خود را مشخص کنید و به محض این که زنگ ساعت به صدا درآمد بیدار و از تخت خارج شوید. این کار در روزهای اولیه سخت خواهد بود؛ بنابراین بهترین راهکار این است که بلافاصله از حالت خوابیده به حالت نشسته درآمده، از تخت خارج شده و در دقایق بعدی به انجام برخی حرکات و تمرین‌های ورزشی سبک بپردازید.
به خاطر بسپارید که بر اساس مطالعات مشخص شده کسانی که صبح زود بیدار می‌شوند و فعالیت روزانه را آغاز می‌کنند شادتر از کسانی هستند که تا دیروقت بیدار می‌مانند.

-
سلامت آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ راه مواجهه با افراد خودشیفته!
روانشناسان قطع ارتباط دانش‌آموزان تجربه‌ای مثل سوگواری است
چگونه علم روز شیزوفرنی را پیش بینی می کند؟
هشدار یونیسف:  نگرانی از افزایش موارد کودک همسری در جهان کرونایی
رفتار درمانی شناختی در سالمندان (CBT) – بخش دوم
راهکارهای جلوگیری از افسردگی در تعطیلات
امان از خاطرات و حافظه!
اثرات منفی کنکور سراسری بر سلامت روان دانش آموزان و تکنیک های مقابله با آن
هنگام عصبانيت، مراقب كلام خود باشيم!
دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید
شایع‌ترین گلایه زنان از شوهرشان
«استرس دست دوم» چیست و چگونه از آن در امان باشیم؟
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی