دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ / ۲۰:۲۰
کد مطلب: 39992
۱
۱

80درصد طلاق ها در پنج سال اول رخ می دهد

80درصد طلاق ها در پنج سال اول رخ می دهد
میگنا: انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگاران در زنجان افزود: متاسفانه ظرفیت نقدپذیری در افراد جوان و برای تشکیل زندگی در مقایسه با سال های گذشته بسیار کاهش یافته است که این سازمان تلاش دارد با اجرای برنامه هایی این مهم را ارتقا دهد.

وی اظهارکرد: بر این اساس این سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش طرحی با عنوان ' نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان ' با همکاری 5 دستگاه دیگر اجرا می کند.
محسنی بندپی افزود: در این طرح از دوران کودکی بحث ارتقای مراقبت های اجتماعی در دستور کار می گیرد و علاوه بر آن مداخلات بهنگام و مشاوره های لازم نیز ارائه خواهد شد.
به گفته وی، با انجام مشاوره های علمی و کارشناسی شده از جدایی 40 درصد زوجین خدابنده ای که به دادگاه مراجعه کرده بودند، جلوگیری شد.

** یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک حاشیه نشین سرو می شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در مناطق حاشیه نشین کشور علاوه بر احداث پایگاه خدمات اجتماعی، یک وعده غذای گرم نیز در مهدهای کودک این مناطق سرو می شود.
وی بیان کرد: افراد ساکن در مناطق حاشیه نشین به لحاظ اقتصادی و جسمی آسیب پذیر هستند و باید اقداماتی از سوی دستگاه های متولی در این خصوص انجام گیرد.

** فعالیت 2 هزار کمپ اعتیاد در کشور
این مسئول با اشار به فعالیت 2 هزار کمپ اعتیاد در کشور گفت: تلاش می شود مراکز دچار مشکل در مناطق نیازمند نیز با اعمال شاخص هایی به فعالیت خود ادامه دهند.
وی ابراز کرد: تا کنون از فعالیت 400 کمپ اعتیاد غیر مجاز در کشور جلوگیری شده است و در صورت دریافت گزارش هایی مبنی بر نبود استانداردها، اقدامات لازم انجام می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر این اساس امسال در مراکز نگهداری ماده 15 و 16 در حدود 12 هزار معتاد پذیرش شده اند و برای اولین بار نیز مرکز نگهداری اقامتی کودکان زیر 17 سال به صورت نمونه در سیستان و بلوچستان برای دختران و پسران راه اندازی شده است.
به گفته وی، اعتیاد در زنان شیوع یافته است که باید نسبت به کنترل آن اقدام شود و علاوه بر آن باید از زنانه شدن آسیب های اجتماعی در این قشر جلوگیری و آن را کنترل کرد.
مرجع : خبرگزاری ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
مطلقه بودن برای زنان ،لکه ننگی برای اجتماع هس
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.