چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۲:۴۰
کد مطلب: 40095
۲

زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می‌کنند؟

زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می‌کنند؟
به گزارش میگنا فرشته صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: محققان معتقدند که اعتماد به نفس زنان در چهره، رفتار و حرکات آنها نمود پیدا می‌کند و یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیتِ خانم‌ها به حساب می‌آید؛ در واقع اعتماد به نفس در زنان باعث می‌شود که دیگران از بودن در کنار چنین زنانی حس خوبی داشته باشند و آنها را برای روابط طولانی مدت برگزینند.

این روان‌شناس با بیان اینکه زنان با اعتماد به نفس، نقاط ضعف خود را می‌پذیرند، ادامه داد: جمله کلیشه‌ای «هیچ‌کس کامل نیست» را زیاد شنیده‌ایم، ولی بسیاری از ما به آن اعتقاد قلبی نداریم. در حالی که از ویژگی‌های بارز زنان با اعتماد به نفس، «خودآگاهی» است. آنها با آگاهی به این موضوع که پذیرفتن ضعف‌های‌شان تا چه اندازه به محو شدن آنها کمک می‌کند، کاستی‌های خود را می‌پذیرند و با تکیه بر نقاط قوت، برای بهبود نقاط ضعف خود تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه زنان قوی خود را همان‌طور که هستند دوست دارند و وقت و زمان خود را صرف بی‌نقص بودن و بهترین بودن نمی‌کنند، افزود: این قشر از زنان قدرت «نه گفتن» دارند و قادرند تا مخالفت خود را خیلی صریح و البته بسیار محترمانه بیان کنند. آنها رک و صادق هستند و وعده‌های بی‌جا نمی‌دهند؛ چرا که حقیقت را بر دروغ مصلحتی و رفتارهای عجیب ترجیح می‌دهند و به جای انجام کارهایی که دیگران را خشنود می‌کند، ترجیح می‌دهند وقت‌شان را صرف اموری‌ کنند که واقعا از آن لذت می‌برند.
زنان معتمد به نفس شنونده‌ خوبی هستند و در حالی که به قضاوت‌های خود ایمان دارند، به اظهارنظر دیگران نیز به خوبی گوش می‌دهند. البته همه آنچه را که می‌شنوند، دوست ندارند ولی از شنیدن دریغ نمی‌کنند و معتقدند که انتقاد سازنده و گوش دادن به نظرات دیگران، راهی خوب برای رسیدن به حل و فصل موضوعات است. این زنان در جستجوی علایق درونی خود هستند و هرگز برای جلب رضایت اطرافیان هم‌رنگ جماعت نمی‌شوند. آنها به اندازه‌ کافی شجاع هستند و هیچ‌گاه کاری را که به آن اعتقاد قلبی ندارند انجام نمی‌دهند. علاوه بر این، با شکست‌های عاطفی مقابله می‌کنند و اگر رابطه‌ی عاطفی‌شان با شکست مواجه شد خود را نجات میدهند.

صادقیان یادآور شد: زنانی که اعتماد بنفس بالایی دارند، حتی در زمان ناراحتی به روی خودشان نمی آورند که ناراحتند یا رفتار تند طرف مقابل را مثل خودشان پاسخ نمی‌دهند، بلکه خیلی عادی برخورد می‌کنند و کنترل رفتاری دارند. همچنین به جای اینکه برای هر پیشامد کوچکی زانوی غم بغل بگیرند، روابط ناتمام و مخرب خود را تجربه‌ای برای روزهای آتی در نظر می‌گیرند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "