دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۴ تير ۱۳۹۰ / ۱۴:۴۰
کد مطلب: 4020
۰

تصاویر بخشهای نادیده آسمان شب/ کهکشان راه شیری نزدیکتر از همیشه

مهر:  عکاس آماتور نجومی پس از 18 ماه عکاسی از آسمان شب توانست تصاویری شگفت انگیز را از کهکشان راه شیری به ثبت برساند که با چشم غیرمسلح نیز قابل مشاهده اند اما آلودگی نوری آنها را از چشم انسان پنهان کرده است.
"آلکس چرنی" عکاس آماتور نجوم توانست با استفاده از یک دوربین معمولی هزاران تصویر از کهکشان راه شیری به ثبت برساند. در این تصاویر که در جنوب استرالیا به ثبت رسیده می توان سیر تغییرات آسمان شب را به خوبی مشاهده کرد. در این تصاویر سیاره ها، ستاره ها، کهکشان راه شیری، ماه، ماهواره ها، هواپیماها و ابرها دیده می شوند که موقعیت آنها لحظه به لحظه در افق تغییر پیدا می کند. عدم وجود آلودگی نوری در بخش جنوبی استرالیا در آشکار شدن جزئیات آسمان شب نقش بسیار کلیدی داشته است. به گفته چرنی بیش از نیمی از زیبایی های آسمان شب به دلیل وجود آلودگی نوری از چشم مردم پوشیده است در حالی که حتی بدون ابزار و با چشم غیر مسلح نیز می تواند این تصاویر را در آسمانی تاریک به خوبی مشاهده کرد. هدف وی از ثبت این تصاویر نشان دادن واقعیت زیبایی است که در پشت آلودگی های نوری ناشی از زندگی شهر نشینی در آسمان پنهان شده و بسیاری از مردم تا کنون موفق به دیدن آن نشده اند:   چهره آسمان شب بدون حضور آلودگی نوری   حرکت چرخشی ستاره ها بر فراز آسمان ویکتوریای جنوبی   بخشی از کهکشان راه شیری که در آسمان شب قابل مشاهده است   چرنی معتقد است بیشتر ساکنان شهرهای در حال توسعه نیمی از زیبایی های آسمان را نمی بینند   عکسها در 6 شب مجزا در طول 18 ماه به ثبت رسیده اند   عبور یک سنگ آسمانی از نزدیکی بخشی از کهکشان راه شیری   ماه و کهکشان راه شیری
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.