شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - 9 Dec 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ / ۰۸:۰۲
کد مطلب: 40235
۰

گام عملیاتی وزارت بهداشت در اجرای برنامه جامع بهداشت روان

گام عملیاتی وزارت بهداشت در اجرای برنامه جامع بهداشت روان
جلال نژاد جواد مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران؛ گفت: در دانشگاهها، سه حوزه  آموزش، درمان و پژوهش به ترتیب در اولویت برنامه ها قرار دارند که باید فضای دانشگاهها را به سمت سلامت روان دانشجویان پیش ببریم و شورای سلامت روان دانشگاهها را  فعال کنیم.

وی بیان کرد: برنامه عملیاتی سلامت روان آماده شده که با کار محوری در برنامه ها درصدد عملیاتی شدن این طرح هستیم، اما هنوز شورای سلامت روان در دانشگاهها نداریم و با تصویب این برنامه در هیات امنای دانشگاه، مسئولان دانشگاهها موظف به اجرای آن هستند.
 
نژادجواد بکارگیری افراد علمی و متخصص حوزه روان شناسی و مشاوره در دفاتر مشاوره دانشگاههای علوم پزشکی را از نقاط قوت وزارتخانه دانست.
 
وی با بیان اینکه علمی کردن مشاوره دانشجویی از ضرورت های جوامع دانشگاهی است، اظهارداشت: ساختار مشاوره دانشجویی را در کل کشور بررسی کردیم و براساس مدلهای علمی، تعداد نیروهای متخصص هر بخش مشخص شده و هر چند سال که چارت دانشگاهها تغییر می کند، لازم است براساس همان مدل علمی، تعداد نیروهای هر بخش را افزایش دهیم و با برنامه محوری ساختار را براساس نیاز دانشگاهها مشخص کنیم.
    
مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: 466 نیروی کارشناس در دفاتر مشاوره دانشگاههای علوم پزشکی کل کشور فعالیت می کنند یعنی هر 400 دانشجو یک مشاور دارد، درصورتی که براساس استاندارد، به ازای 300 تا 350 دانشجو به یک مشاور نیاز است. 
 
وی با بیان اینکه در سال آینده شاهد اعمال تغییراتی با حضور روسای مراکز مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی تهران در این حوزه خواهیم بود، افزود: در نظر داریم دانشگاه علوم بهزیستی را به عنوان مرجع و مرکزیت بر سلامت روان معرفی کنیم تا تمام دفاتر دانشگاه‌های علوم پزشکی در برنامه جامع به این حوزه مرتبط شده و برنامه را اجرا کنند تا شاهد خدمات هرچه بهتر مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی باشیم. 

 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .