چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 4 Aug 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۴:۲۷
کد مطلب: 40243
۳
۲

خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه پایه وتکمیلی قرار گرفت

خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه پایه وتکمیلی قرار گرفت

به گزارش میگنا دکتر فرشاد بهاری در گفت وگوی اختصاصی  با خبرنگار مفدا با اعلام این خبر افزود: با ارایه خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی، قفل بیمه خدمات مشاوره و روان درمانی با پوشش بیمه پایه و تکمیلی کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و فوریت های پزشکی استان تهران گشوده شد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت،  پیشگام در پوشش بیمه‌ای پایه و تکمیلی خدمات مشاوره و روان درمانی مورد نیاز کارکنان خود بوده است، گفت: کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و همچنین فوریت‌های پزشکی استان تهران می‌توانند از این پس با گرفتن معرفی‌نامه از اداره رفاهی، با مراجعه به مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده طلیعه مهر زیر نظر سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و وزارت ورزش و جوانان و همچنین مرکز مشاوره و خدمات روان شناسی طلیعه مهر زیر نظر سازمان بهزیستی کشور که هر دو مرکز جزو سمن‌ها (سازمان مردم‌نهاد یا (NGO)) به شمار می‌روند و در یک محل هستند، مراجعه‌ کنند.

وی درخصوص ارایه خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی به کارکنان وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان تهران و خانواده‌هایشان گفت: این افراد می‌توانند در زمینه‌ موضوعاتی همچون مشاوره پیش از ازدواج، ازدواج، زوج درمانگری، خانواده درمانی، آسیب‌های تحصیلی و آسیب‌های شغلی، سنجش هوش و استعداد و مسائل شخصیتی و روانشناختی از کارشناسان و مشاوران مرکز طلیعه مهر خدمات مشاوره‌ای و و روان درمانی خدمات دریافت کنند.

بهاری افزود: خدمات روان‌پزشکی، مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی، درمان مشکلات جنسی، خدمات مشاوره فردی و گروهی از دیگر خدماتی است که مرکز طلیعه مهر به مخاطبان خود ارایه می‌دهد.

وی بر لزوم اهمیت موضوع مشاوره و روان درمانی تاکید کرد وگفت: امید است با این اقدام وزارت بهداشت و تحت پوشش بیمه قراردادن خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی کارکنانش، شرکت‌های بیمه و شورای عالی بیمه نسبت به این امر و اهمیت آن، حرکت‌های تازه‌ای انجام دهند و گامی شود که آحاد جامعه تحت پوشش خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی قرار گیرند.

بهاری گفت: از آنجایی که خدمات مشاوره و روان درمانی، گران تلقی می‌شوند خیلی از مردم نیازمند و راغب به دریافت این خدمات معمولا به خاطر هزینه‌های بالای این خدمات، سراغ آن نمی‌روند از این رو تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار گرفتن این خدمات می‌تواند کمک زیادی به آحاد مردم به ویژه افراد کم درآمد کند.

مدیر مرکز خدمات مشاوره و روانشناسی طلیعه مهر با بیان اینکه قرارداد در این خصوص با صندوق رفاه وزارت بهداشت منعقده شده است، گفت: مقرر شد به ازای هر یک از کارکنان ستادی وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان و خانواده‌هایشان سالانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان بابتخدمات مشاوره‌ای، روان درمانی، شغلی، تحصیلی و غیره اخذ شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نخستین نهادی است که برای  نخستین بار در کشور خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان حوزه ستادی خود را تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار داده است، گفت: از آنجایی که خدمات روانشناسی، مشاوره و روان درمانی تا به امروز تحت بوشش هیچ بیمه‌ای قرارنگرفته و شورای عالی بیمه هنوز نتوانسته  این خدمات را تحت پوشش بیمه قرار دهد، این اقدام وزارت بهداشت یک موفقیت بزرگ در وزارتخانه به شمار می‌رود‏، ضمن اینکه به گفته دکتر عباسعلی الهیاری رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور ، مصوبه هیات دولت است که در سال ۹۶ خدمات روانشناسی و مشاوره‌های تحت پوشش بیمه قرار گیرند، بنابراین وزارت بهداشت پیشگام این حرکت شناخته می‌شود و یک سال قبل از اینکه سازمان نظام روانشناسی عملا بتواند به این هدف مطلوب دسترسی پیدا کند، توانست در سطح ستادی و فوریت‌های پزشکی استان تهران این خدمات را به مخاطبان خود ارایه دهد.

رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت به شعار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۷ با مضمون« افسردگی بیا درباره‌اش حرف بزنیم» اشاره کرد وگفت: با توجه به سال ۲۰۱۷ و شعار آن که بر مبنای مداخله روانشناختی غیردارویی است، هدف این است که خدمات یاورانه غیرپزشکی  بهداشت روانی در ۴ موضوع خانواده درمانی، مشاوره، روانشناسی بالینی و مددکاری  به بهترین نحو ممکن به آحاد جامعه ارایه شود.

بهاری ادامه داد: تصور می‌کنم موضوع خدمات بهداشت روانی کارکنان وزارت بهداشت که خودشان متولیان سلامت تلقی می شوند و به عنوان تصمیم گیرندگان در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کنند  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد و اولویت ما این است سلامت روانی و بهداشت روانی این کارکنان و خانواده‌هایشان را مقدم و در اولویت قرار دهیم و این حرکت شجاعانه اداره رفاهی وزارت بهداشت  به نظر می‌رسد نوید خوبی است برای اینکه به جامعه پیام بدهد که  وزارت بهداشت به مساله بهداشت و روان کارکنان و خانواده‌هایشان واقف واهمیت خاصی به این مساله می‌دهد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

علی
Iran, Islamic Republic of
خبر 15 دی!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.mefda.ir/news/9578

ادمين4 سايت
Iran, Islamic Republic of
با تشكر از شما دوست عزيز . در متن خبر هم ما نوشته بوديم كه به نقل از مفدا كه سايت خبري دولتي معاونت فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشته نه سايت خبرگزاريهاي معروف و اين خبر چون در رسانه ها و خبرگزاريها بازتاب نداشت ما اين خبر را بخاطر سئوالات بسيار دوستان انتخاب كرديم . اين خبر يعني پوشش بيمه اي كاركنان وزارت بهداشت داراي اعتبار بالاييه و خبر سوخته محسوب نميشه و تا بخشنامه بعدي داراي اعتباره . ممنون از دقت نظر شما ولي اگر ما اين خبر رو تو ميگنا نمي اورديم دوستاني مثل شما تا دوسال ديگه هم از صحت همچين خبري آگاه نمي شدن . اين خبرها خبر حوادث نيست كه يك ماه بعد بگيم كهنه شده . خبر دستورالعمل اداري به اين زودي ها سوخنه نمي شن. سپاس از شما
چند راهکار برای این که حال خود را عالی کنیم
تصمیم‌های ما خودآگاه است یا ناخودآگاه؟
۵ نمونه از عجیب‌ترین موارد روانشناسی در تاریخ
چرا حتما باید "مِن مِن" کنیم؟
سوال‌هایی که خجالت می‌کشید از مرد‌ها بپرسید؟
چرا در اجسام چهره‌هایی می‌بینیم که واقعا وجود ندارند!
تأثیر مخرب ویروس کرونا بر حافظه
چرا این دختر فکر می‌کند "زشت" است؟!
عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!