جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ / ۰۱:۲۰
کد مطلب: 40541
۴
۳

۱۰ دلیل که چرا پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوار است

۱۰ دلیل که چرا پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوار است
در ادامه ۱۰ دلیل این‌که چرا پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوارتر است را می‌بینید.
۱. آنها از تنها بودن نمی‌ترسند.
زنان خردمند می‌دانند چه می‌خواهند و به کمتر از آن راضی نمی‌شوند. آنها اهمیت صداقت داشتن با خودشان را می‌دانند و متوجه هستند که فدا کردن خواسته‌های‌شان در راه عشق به یک “شخص اشتباه” سبب رنجش‌خاطر خواهدشد. آنها مجبور نیستند به خاطر ترس از تنها بودن عقب‌نشینی کنند، یا از برداشت‌های اجتماعی کسانی که نمی‌توانند درک کنند یک زن هم می‌تواند به تنهایی زندگی کند و شاد باشد، بترسند.

۲. پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوار است چون آنها می‌دانند چه می‌خواهند.
همه‌ زنان یک “فهرست هم‌سنجی” دارند از آن‌چه درباره‌ “دیگری مهم” می‌خواهند. فهرست هم‌سنجی یک زن خردمند احتمالا یا طولانی‌تر یا خاص‌تر از فهرست کسانی است که “دیگری مهم” را فقط برای داشتن “دیگری مهم” می‌خواهند. آنها خودشان را می‌شناسند و می‌دانند بودن در کنار چه کسی برای‌شان مقدور و بودن در کنار چه کسی برای‌شان غیرممکن است.

۳. آنها برای تسهیل زندگی‌شان به شخص دیگری نیاز ندارند.
در گذشته تصویر غالب این بود که زنان باید مستقیم از خانه‌ پدرشان به خانه‌ شوهرشان بروند. اما در دنیای امروز زنان برای روی پای خود ایستادن دیگر نیازی به کمک شخصی دیگر ندارند؛ آنها می‌دانند ممکن است تنهایی را ترجیح بدهند. بنابراین دانستن این‌که نهایتا مجبور خواهند بود دورانی از زندگی‌شان را با کسی سهیم شوند، می‌تواند برای یک زن مستقل ناخوشایند باشد.

۴. آنها تعهداتی دارند که برای‌شان مهم‌تر از ایجاد رابطه است.
فرصتهای شغلی، دوستی، خانواده، کارهای فوق برنامه، همه و همه کارهایی هستند که شاید به اون فرصت کافی برای ورود به یک رابطه را ندهند، زیرا پیدا کردن فرد مناسب زمان می‌برد.

۵. آنها کاملا آگاه هستند که یک رابطه ممکن است پایان بپذیرد
و یادآوری گذشته ممکن است بر روی روابط بالقوه‌ آنها در آینده تاثیر بگذارد.
آنها با زندگی کردن در لحظه، پرتکاپوتر و کاری‌تر هستند و نمی‌خواهند زمان‌شان را تلف‌کنند؛ زمان حقیقتا برای زنان خردمند یک دارایی ارزشمند است. آنها باید از تداوم رابطه در آینده و این‌که شخص مقابل‌شان هم در این رابطه مثل آنها فکر می‌کند، مطمئن باشند: ازدواج، بچه‌ها، مسائل مالی و غیره.

۶. آنها می‌دانند “جذابیت” فقط برای شروع خوب است.
جاذبه‌ فیزیکی جنبه‌ مهمی برای پیدا کردن عشق است، اما زنان خردمند متوجه ‌هستند که جذابیت زودگذر است و زمانی که پرده بیفتد ممکن است جذابیت هم تا حد زیادی تغییر کند. در زمان عاشق شدن هورمون‌های زنان نخستین قدم را برمی‌دارند اما زنان خردمند می‌دانند که این صمیمیت ایجا شده (یا حفظ آن) میان دو طرف است که نشان می‌دهد یک رابطه تداوم خواهد داشت یا نه.

۷. آنها می‌توانند محکم و استوار باشند. یک زن باهوش از ایستادن و گفتن تفکراتش نمی‌هراسد. این قرصی است که بسیاری از مردم باید بخورند. شاید به این دلیل که نمی‌دانند چه‌طور باید رفتار بکنند یا شاید به این دلیل که احساس می‌کنند نمی‌توانند انتظارات دیگران را برآورده کنند؛ به هر روی این می‌تواند هم برای عاشقان احتمالی و هم برای دوستان ترس‌آور باشد.

۸. پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوار است چون آنها تغییر را می‌پذیرند.

آن‌ها وانمود نمی‌کنند که خودشان و شخص مقابل‌شان، بدون تغییر باقی خواهند ماند. آنها می‌خواهند رشد کنند و اهدافی برای آینده‌ خود دارند. این اهداف تغییراتی را در آنها و نهایتا در آن‌چه می‌خواهند ایجاد خواهدکرد. آگاهی نسبت به این موضوع سبب می‌شود که تعهد به یک رابطه برای مدت زمان طولانی برای زنان دشوار باشد.

۹. آنها به خوبی نسبت به کارهایی که در رابطه‌های امروز انجام می‌شود، واقف هستند و لزوما نه آنها را دوست ندارند و نه با آنها موافق هستند. بودن در یک رابطه دیگر برای زنان ابزاری برای بقا نیست. چنان‌چه قبلا گفته ‌شد، رفتن از خانه‌ پدر به خانه‌ی شوهر دیگر یک ضرورت نیست و امروز ما توانایی تنها زندگی کردن را داریم. بنابراین هدف از بودن در یک رابطه فقط داشتن “همراهی” است که عاشق‌اش هستید و می‌خواهید زندگی‌، علائق و آینده‌تان را با او سهیم شوید.

۱۰. آنها می‌دانند که نباید قلب‌شان را به هرکسی بسپارند.

این دلیل سرحد دلایل سخت‌تر بودن پیدا کردن عشق برای زنان خردمند است. تصمیم درباره‌ این‌که آیا شخصی لیاقت قلب یک زن خردمند را دارد یا نه دشوار است و این مسئله‌ کوچکی نیست. زنان خردمند مجبورند نکات منفی و مثبت را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا دوست داشتن شخصی دیگر به مشکلاتی که در صورت نتیجه‌بخش نبودن رابطه ممکن است پیش بیاید، می‌ارزد؟
-
ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده
منبع: لایف‌هک
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پویان مقدم
Iran, Islamic Republic of
به نظر جالب میاد
اما اگر فاکتور هوش رو با خودشیفتگی و کمالگرایی بیمارگونه اشتباه نگیریم، واژه هایی در ین پست وجود داره که کمی منو به این دو مورد مشکوک می کنه که نویسنده که احتمالا خارجی بوده، فرافکنی کرده و آیا صرفا فاکتور هوش مد نظر بوده یا کمال گرایی و خودشیفتگی هم بوده، ضمنا، تمام این موارد در مورد مردها هم می تونه صدق کنه، که شاید بهتره بگیم در دنیایی که مرد بعد از ازدواج مسولیتهاش کمی بیشتراز زن اضافه می شه، پس به نظر میاد این موارذ بیشتر در مورد مردها باشه، پس به برچسب های خودشیفتگی و کمالگرایی ، فمینیسم رو هم اضافه می کنم، تاکید می کنم این برچسب ها حدس هستن و صرفا محض تامل بیشتر مطرح شد
Iran, Islamic Republic of
مطلب جالبیه
الی
Iran, Islamic Republic of
خودشیفتگی حتی دربین متاهلین هم وجود داره. دلیل مجرد موندن بعضی دختران و پسران موفق، استقلال و خودباوری آنهاست و چون باهوش و موفق هستند، دیگران رو کمتر از خودشون میبینند. و نمیخوان بخاطر یه آدم ضعیف و بی لیاقت، خودشون رو به زحمت بندازن و اذیت شن. خیلی از پسران باهوش و زرنگ هم حتی سراغ زن باهوش نمیرن. چون راااحت میتونن گولش بزنن و قانعش کنن و رییس باشن بی چونه. ولی وقتی میفهمند اشتباه کردن که بچه شون بزرگ میشه. اونوقت کار و مسئولیتشون سه برابر میشه و حسرت یه زن بافراست رو میکشن.
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.