چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۳:۳۴
کد مطلب: 40660
۱

ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای یکی از اولویت‌های بهزیستی

ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای یکی از اولویت‌های بهزیستی
به گزارش میگنا به نقل از بهزيستي ، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نخستین جشنواره روز روانشناسی و مشاوره که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: امروزه سازمان جهانی بهداشت معتقد است که منظور از سلامت فقط سلامت جسمی نیست بلکه نیازهای انسان در ابعاد مختلف روانی، اجتماعی، رضایت و عشق ... ضامن سلامت انسان است که در بحث سلامت روانی نیز می‌باشد. لذا اگر نقش سلامت را برش بزینم و اولویت‌بندی کنیم خواهیم دید که سلامت روان از جایگاه ارزشمندی برخوردار است. به طوریکه بالندگی هر کشور در گرو برخورداری از انسان‌هایی است که دارای سلامت روانی_اجتماعی هستند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اشتغال، ارتقاء حمایت‌های اجتماعی و رفاهی و ارتقاء شاخص‌های محیطی در بحث مداخلات زیست محیطی عواملی است که باعث می‌شود نیاز به مشاوره و روانشناس احساس شود، افزود: عوامل خطرزایی مانند فقر، بیکاری، استرس، بی‌عدالتی و عدم ثبات و .... عواملی هستند که روان و پایداری‌های اجتماعی ما را در معرض خطر قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه افرادی که درآمد پایین دارند 2/5 برابر افراد دیگر تحت فشارهای استرس قرار دارند، تصریح کرد: همچنین جنسیت نیز بحث دیگر است و زنان 37/9 برابر نسبت به مردان بیشتر در معرض اختلالات و فشارهای روانی هستند.

محسنی‌بندپی، ادامه داد: بهزیستی تخصصی‌ترین نهادی است که در رابطه با آسیب‌های اجتماعی کار می‌کند و در حمایت‌های رفاهی و اجتماعی در رفع دغدغه در خانواده‌ها و آحاد جامعه در برزو شیوع اختلالات روحی و روانی نقش موثری دارد. طرح سلامت روان بسیار موثر است و باید همه علوم را در بخش ارتقاء سلامت روان دخالت دهیم تا نقاط ضعف را برطرف کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، با توجه به اینکه بحث سلامت روان نیز با اقتصاد و فقر نیز ارتباط دارد، گفت: دولت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را 2.5 برابر کرده است که این موضوع می‌تواند در بخش ارتقاء سطح سلامت این خانواده‌ها نقش بسزایی داشته باشد.

وی، اعلام کرد: به دنبال این هستیم که مشاوره را جزو مشاغل سخت محسوب کنیم. این در حالی است که غربالگری سلامت روان، غربالگری سلامت اضطراب کودکان و برگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل از استراتژی‌های ماست. محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه یکی دیگر از عوامل که موجب بروز اختلالات روانی می‌شود، بحث تغذیه است، گفت: بنابراین ما یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک روستایی و حاشیه‌شهرها نهادینه کرده‌ایم. اما باید همه راهکارهای علمی و تخصص‌های دانشگاهی درصدد رفع مشکلات استفاده کنیم و و نقطه نظرات علمی و کارشناسی که نشأت گرفته از محیط‌های دانشگاهی است، را اجرایی کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای را از دیگر اولویت‌های بهزیستی کشور عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا از کارهای ناپایدار و کوتاه مدت اجتناب کنیم و استراتژی‌هایی را بکار بندیم که فرایندی و سیستمی باشد.
مرجع : اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزيستي
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن