چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۱:۴۲
کد مطلب: 40897
۱

مردم برای اولین بار «یارانه سلامت» گرفتند

مردم برای اولین بار «یارانه سلامت» گرفتند
به گزارش مهر، دکتر محمد آقاجانی به آثار مثبت اجرای طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین طرح ملی دولت یازدهم در حوزه اجتماعی اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم برای اجرای این طرح، توانست لبخند را بر لبان مردم به ویژه اقشار محروم جامعه بنشاند.

وی با انتقاد از روند پرداخت یارانه نقدی که آثار تورمی به دنبال داشته است، تاکید کرد: با پرداخت یارانه نقدی به آحاد مردم، افزایش نقدینگی و تورم، به سازه های اقتصادی کشور آسیب جدی وارد ساخت.

معاون وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که دولت یازدهم با توجه به درد و رنج بیماران، اقدام به اجرای طرح تحول سلامت نمود، افزود: این طرح با کار کارشناسی دقیق، برای هدفمندی واقعی بخشی از یارانه ها در قالب یارانه سلامت، کلید خورد.

آقاجانی ادامه داد: گروه هدف طرح تحول سلامت، جمعیت کم درآمد و متوسط جامعه بودند که برای پرداخت هزینه های درمانی خود با مشکلات عدیده ای مواجه بودند که باعث می شد از رفتن به بیمارستان منصرف شوند.

وی افزود: اقدام دولت یازدهم برای اجرای طرح تحول سلامت، تحقق شعار عدالت در سلامت را رقم زد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با اعلام اینکه از زمان اجرای طرح تحول سلامت ۲۴ میلیون بیمار بستری در بیمارستان های دولتی و ۴۴ میلیون بیمار در اورژانس های بیمارستانی از یارانه سلامت برخوردار شدند، گفت: مراجعه کنندگان به کلینیک های دولتی به جای پرداخت ۳۵ هزار تومان حق ویزیت فقط ۳۵۰۰ تومان پرداخته و ۱۲۵ میلیون بار ویزیت سرپایی تخصصی با پوشش بیمه و نرخ ارزان صورت گرفت.

آقاجانی گفت: در مورد هزینه دارو به ویژه داروهای بیماران صعب العلاج و سرطانی با پرداخت سالیانه ۱۸۰۰ میلیارد تومان مابه التفاوت قیمت دارو، پرداخت مردم به صورت چشمگیر کاهش یافته و دسترسی مردم به دارو و لوازم پزشکی ۴۴ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر بهداشت در مورد تکلیف دولت دوازدهم در قبال سلامت مردم، تاکید کرد: آنچه اکنون اهمیت بسیار دارد، تداوم طرح تحول سلامت برای رسیدن به اهداف به مراتب بلندتر از دستاوردهای کنونی است و دولت دوازدهم می تواند این آرزوی ایرانیان را جامه عمل بپوشاند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد