دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۲:۰۰
کد مطلب: 41485
۰

راهکار‌هایی که هر پدری باید به پسرش بیاموزد

راهکار‌هایی که هر پدری باید به پسرش بیاموزد
اگر صاحب فرزند یا فرزندان پسر هستید باید درزمینه تربیت آنها با دختران خود از جهاتی تفاوت قائل شوید، زیرا روحیه پسر‌ها با دختر‌ها متفاوت است.

 

پسرها در آستانه سال‌های بلوغ به شدت تحت تاثیر اطرافیان خود به ویژه پدر‌ها قرار می‌گیرند و در صورتی که می‌خواهید در آینده فرزند موفق داشته باشید باید راهکار‌های زندگی را به او یاد دهید.

برای آموختن راه و رسم زندگی و موفقیت درگام اول از خود شروع کنید، زیرا کودک با دیدن سبک زندگی، روحیات و اخلاق شما بسیاری از الگو‌ها را می‌آموزد و در صورتی که تنها با گفتار خواستار تغییر و اصلاح برخی رفتار‌ها در فرزند خود شوید در حالی که خود کاری متفاوت از آن را انجام می‌دهید موفق نمی‌شوید.


از جمله مفید‌ترین راهکار‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد.

علاقه به یادگیری و کنجکاو بودن

فرزند خود را کنجکاو و علاقه‌مند به یادگیری و دانستن موارد جدید تربیت کنید، روحیه ماجراجویی البته با حفظ موارد ایمنی و بدون خطر کردن را بیاموزید، افرادی که به یادگیری وکشف موارد جدید مثبت و مفید در زندگی علاقه‌مند هستند، در آینده از موفقیت بیشتری برخوردار می‌شوند.

راهکار‌هایی که هر پدری باید به پسرش بیاموزد

سخت کوشی و تلاش برای موفقیت

هر فردی برای موفقیت در زندگی باید سخت کوش باشد، از مشکلات نهراسد و با امیدواری برای موفقیت دوباره تلاش کند. بسیاری از افراد کارآفرین موفق در دنیای امروزی از سنین کم با کار و سخت کوشی پله‌های موفقیت را درنوردیده اند. از کودکی و دوران نوجوانی فرزند خود را با کار کردن، سخت کوشی، تلاش برای به دست آوردن حقوق و پاداش، چگونگی برنامه ریزی برای هزینه‌های مختلف، نظم و انضباط آشنا کنید، زیرا هرچه فرد بزرگتر شود تغییردادن روحیات او سخت‌تر می‌شود.

هنر نه گفتن را در او تقویت کنید

بسیاری از نوجوانان به ویژه پسران جوان دچار اعتیاد و مشکلاتی از این دست می‌شوند، تنها به این علت که هنر نه گفتن و توانایی اعلام مخالفت خود را در جمع و بین دوستان و آشنایان خود ندارند. نه گفتن منطقی می‌تواند یک عامل محافظتی برای نوجوان باشد و از بروز بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی در او جلوگیری کند.

اگر نوجوان شما روز‌ها ساعت‌های طولانی را با دوستان یا افرادی در مدرسه یا باشگاه ورزشی سپری می‌کند باید نظارت دقیق بر دوستان او داشته باشید و هنر نه گفتن و اعتماد به نفس را در او تقویت کنید.

راهکار‌هایی که هر پدری باید به پسرش بیاموزد
در انتخاب بهترین همسر دقت کند

برای موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی ازدواج نقش بسیار موثری دارد، درصورتی که ازدواج موفق نباشد زندگی فرد به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. وظیفه پدر انتقال دانش و تجربیات خود در خصوص انتخاب همسر مناسب و شایسته به فرزند خویش است تا او بتواند بهترین شریک زندگی را در آینده انتخاب کند.

مهربانی تنها مختص زنان نیست

بسیاری از مرد‌ها مهربانی را متخص زنان می‌دانند و در رفتار‌های خود، جدی، خشن و سرد هستند، این کار باعث مشکلات فراوان فردی و اجتماعی در مرد می‌شود و زمینه عدم موفقیت و ناکامی او را فراهم می‌کند. وظیفه پدران یاد دادن و آموزش چگونگی برخورد و طرز رفتار فرزند پسر با دیگران در خانواده، بین دوستان و آشنایان و در محیط اجتماع  است.

حفاظت و علاقه مندی به کشور و خانواده

آموزش و یاد دادن این وظیفه مهم بر عهده پدر خانواده است تا پسر او در آینده حافظ خانواده و یک فرد وفادار و دوستدار کشور خود باشد.

رسیدگی و علاقه مندی به سلامت خود

از سنین نوجوانی یک پسرباید مراقب سلامت خود باشد، انجام ورزش منظم، جلوگیری از چاقی و افزایش وزن، مراقبت از موها، دندان ها، اجتناب از مصرف دخانیات، همراهی با همراه مثبت اندیش و موفق برای رسیدن به موفقیت، کسب علم و تحصیل و مدارج عالیه، فراگیری یک هنر و مهارت به عنوان یک کار تفریحی، گذراندن اوقات فراغت مفید و سالم همگی موارد مهمی است که یاددهی و ایجاد الگوی ذهنی مناسب آن‌ها توسط پدران انجام می‌شود.

راهکار‌هایی که هر پدری باید به پسرش بیاموزد
بارعایت نکات فوق و آموزش کودک از سنین نوجوانی می‌توانید یک فرد موفق و سالم به جامعه تحویل دهید و در تمام سنین از موفقیت و سلامت فرزند خود اطمینان داشته باشید.

منبع: beliefnet

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!