جمعه ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - 16 Apr 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۵:۴۵
کد مطلب: 41593
۱

اقدام به خودکشی بیمار ارومیه ای ناکام ماند+عکس

اقدام به خودکشی بیمار ارومیه ای ناکام ماند+عکس
خبرگزاری ایرنا: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی با اشاره به درج خبر و تصاویری از اقدام به خودکشی یک بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه گفت: اقدام به خودکشی این بیمار صحت دارد و این اقدام توسط یکی از پرسنل این بیمارستان ناکام ماند.

علی افشانی افزود: بیماری که قصد خودکشی داشت، زنی 39 ساله بود که در 24 تیرماه امسال تحت عمل جراحی پیوند کلیه از اهداکننده مرگ مغزی قرار گرفته و تحت درمان دارویی بود. این بیمار با توجه به وجود زمینه اضطراب، استرس شدید و افسردگی و 25 روز دوری از خانواده و مصرف داروهای «ایمونو ساپره سیو» اقدام به خودکشی در 17 مرداد سال جاری کرده است.

وی اضافه کرد: این بیمار قصد پرت کردن خود از پنجره اتاق بستری واقع در طبقه سوم بیمارستان را داشت که با اقدام شجاعانه حسین امامی یکی از پرسنل خدمات بخش با مهار فیزیکی بیمار از پشت سر و دخالت ماموران انتظامی از عارضه سقوط پیشگیری شد و هم بیمار و هم خدمه بخش نجات یافتند.

وی ادامه داد: بلافاصله مشاوره روانپزشکی اورژانسی و اقدامات درمانی لازم بر روی بیمار انجام گرفت. وی با انتقاد از برخی رسانه ها در انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دانشگاه علوم پزشکی گفت: نشر مطالب کذب در مورد علت این حادثه تحت عنوان عدم رسیدگی به بیمار در برخی رسانه ها دور از انصاف است زیرا مجموعه دانشگاه علوم پزشکی با تمامی توان در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم تلاش می کند.

حسین امامی جوان 23 ساله ای که از پرسنل خدماتی بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه است و هفت ماه از سابقه کارش در این بیمارستان می گذرد در خصوص نجات جان این بیمار گفت: در بخش پیوند مشغول نظافت بخش بودم که متوجه اضطراب فرد بیمار شدم که می خواست خودش را از پنجره اتاق به بیرون پرت کند. من چون نتوانستم مانع این کارش شوم فوری به اتاق مجاور رفته و خود را به نرده های اتاق رساندم و با توجه به سعی و تلاش بیمار برای پرت کردن خود توانستم 20 دقیقه او را تا آمدن ماموران نیروی انتظامی نگهدارم.

وی بیان کرد: عکس گرفتن در این شرایط حرکت معقولی نبود و نجات یک فرد یک وظیفه انسانی است و هر کس دیگری هم جای من بود حتما همین کار را می کرد.

روز سه شنبه خبری بر روی خروجی برخی سایت های خبری مبنی بر خودکشی بیمار بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه قرار گرفت که علت حادثه نارضایتی بیمار از خدمات دهی بیمارستان امام خمینی ذکر شده بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پایان دادن به نگرانی‌ها و به دست آوردن کنترل زندگی
روزه‌داری باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی می شود
پیامدهای رابطه با زن یا مرد متأهل
شوهرم به زن دیگری فکر می کند!
۱۴ عادت منفی برای زبان بدن که باید همین امروز کنار بگذارید
نگاهی به عملکرد جلسات مشاوره پیش از طلاق
دلایل بروز اختلال پرخوری در زنان
افسردگی پنهان؛ کرونا با روان ما چه کرد؟!
مراحل تحول روانی از دیدگاه پیاژه
چرا نباید از خواب‌های بدمان بترسیم؟
شعار و روز شمار هفته سلامت ۱۴۰۰ اعلام شد
افرادی که دارای این سه عادت کلامی هستند؛ هوش هیجانی بسیار بالایی دارند
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...