پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 7 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۷ مرداد ۱۳۹۰ / ۱۹:۵۹
کد مطلب: 4206
۰

آینده دانشگاههای مراکز استانها/ شرایط پذیرش نقل و انتقال

ه گفته معاون دانشجویی وزارت علوم، دانشگاههای مراکز استانها در آینده نزدیک از بسیاری از دانشگاههای بزرگ کشور پیشی گرفته و در ردیف دانشگاههای برتر قرار خواهند گرفت.
به گزارش  مهر، محمود ملاباشی با حضور در دانشگاه شهرکرد از نقاط مختلف این دانشگاه شهرکرد بازدید کرد و در جریان روند رشد و توسعه این دانشگاه و همچنین دستاورد ها و توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه شهرکرد قرار گرفت. تحلیل آینده دانشگاههای مراکز استان ملاباشی با اشاره به توجه جدی وزارت علوم به همه دانشگاههای کشور، تاکید کرد: دانشگاههای مراکز استانها که اغلب بعد از انقلاب تشکیل شده اند، هم اکنون از پیشرفتهای خوبی برخوردار شده اند و می توان گفت این دانشگاهها در آینده نزدیک از بسیاری دانشگاههای بزرگ کشور پیشی گرفته و در ردیف دانشگاههای برتر قرار خواهند گرفت.
  
آخرین وضعیت نقل و انتقال دانشجویان
 
ملاباشی در جریان این دیدار، با اشاره به ساماندهی نقل و انتقالات دانشجویان، گفت: 22 هزار دانشجو به سامانه نقل و انتقالات دانشجویان متقاضی انتقال به دانشگاههای نزدیک به محل سکونت مراجعه کرده اند و تاکنون مقدمات انتقال 16 هزار نفر از آنان فراهم شده است و باقی مانده دانشجویان ثبت نام کرده برای انتقال در بررسی های اولیه دارای شرایط انتقالی یا مهمانی نبوده اند و چنانچه در بررسی های بعدی دارای شرایط خاصی تشخیص داده شوند در مرحله دوم انتقال، به تقاضای آنان رسیدگی خواهد شد.
 
به گفته معاون وزیر علوم، معدل بالای 13، عدم مشروطی و وجود رشته تحصیل متقاضی در شهر مقصد از شرایط پذیرش درخواست نقل و انتقال دانشجویان است.
 
خروج تصدی گری دانشگاهها از خدمات رفاهی در سال جاری
 
ملاباشی با اشاره به خارج کردن دانشگاهها از تصدی گری خدمات رفاهی و دانشجویی، اظهار داشت: امسال فعالیتهای خدماتی و رفاهی دانشگاه‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شود و تمرکز دانشگاه روی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.
 
معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: سپردن بخش های اجرایی امور دانشجویی و خدمات رفاهی به بخش خصوصی ضمن ارتقا کیفیت و ایجاد رضایت مندی دانشجویان، موجب کاهش تصدی‌گری دانشگاه‌ها در امور اجرایی و پرداختن آنها به نظارت خواهد شد.                                                                                                            
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.