چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ۱۵:۵۹
کد مطلب: 42136
۱
۱

بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است

بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است
به گزارش ایرنا ، مصطفی کافی روز چهارشنبه به مناسبت هفته بهداشت روان در نشست با خبرنگاران افزود: مدرسه مبدا آسیب های اجتماعی نیست و تمامی عوامل مدرسه و بخصوص مشاوران در راستای رفع آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان فعال هستند.

وی بیان کرد: به ازای هر 12 دانش آموز در مدرسه یک ساعت مشاوره تعیین شده که مشاوران برای رفع آسیب های احتمالی در بین دانش آموزان در مدرسه حاضر هستند.

کافی با اشاره به تلاش های مدرسه و مشاوران در راستای رفع و یا کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان ، تعامل والدین با مدرسه را در شناسایی و رفع به موقع آسیب های اجتماعی موثر دانست.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان به فعالیت ها و برنامه های هفته بهداشت روان در مدارس اشاره کرد و از نامگذاری این هفته با عنوان بهداشت روان و مدرسه کارآمد خبر داد.

وی افزود: در این هفته برنامه هایی از قبیل مسابقات مقاله نویسی در بین فرهنگیان و دانش آموزان با موضوع بهداشت روانی ، نشست های فرهنگی و تخصصی با حضور اولیا و معلمان و همایش هایی با موضوعات تربیتی برای دانش آموزان برگزار می شود.

وی گفت: اولین روز هفته بهداشت روان با عنوان بهداشت روان و مدرسه ، دوستدار زندگی، دومین روز با عنوان بهداشت روان ، مشارکت در مدرسه ، روز سوم با عنوان بهداشت روان و ارتباط موثر در مدرسه ، روز چهارم بهداشت روان و عوامل اجتماعی ، روز پنجم با عنوان بهداشت روان وخانواده ، روز ششم بهداشت روان و پیشگیری از افسردگی و روز هفتم باعنوان بهداشت روان و طراحی مسیر درست زندگی نامگذاری شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
زهلم گدیر کافی دن کوچوک
فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی