جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - 8 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۰ / ۰۹:۵۳
کد مطلب: 4230
۰

نخبه ایرانی رتبه اول آزمون بین‌المللی چشم پزشکی را دریافت کرد

دکتر مهران زارعی قنواتی چشم پزشک ایرانی در امتحانات انجمن بین المللی چشم پزشکی (ICO) موفق به کسب رتبه اول در دنیا شد و توانست جایزه ویژه انجمن جهانی با نام جایزه "دکتر پیتر واتسون" به ارزش 6 هزار دلار همراه با بورسیه گذراندن دوره تکمیلی تخصصی دریافت کند.
به گزارش مهر، امتحانات انجمن بین المللی چشم پزشکی از سال 1995 آغاز شده است و هر سال چشم پزشکان دنیا در این امتحانات به صورت یکسان و همزمان شرکت می کنند. امتحان ICO در سال 2011 با شرکت بیش از 2 هزار چشم پزشک از 111 مرکز در 65 کشور دنیا برگزار شد که دکتر زارعی در میان بیش از  2 هزار چشم پزشک از 65 کشور دنیا از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی موفق به کسب این رتبه شده است. در ایران نیز این امتحان هماهنگ با سایر نقاط دنیا در بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. به نفر اول این آزمون، جایزه دکتر پیتر واتسون اعطا می شود که این جایزه شامل یک دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپاییICO  و کمک هزینه تحصیلی 6 هزار دلاری است.   دکتر مهران زارعی قنواتی متولد 1360 است و دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دوره تخصص چشم پزشکی را در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد وابسته به همان دانشگاه گذرانده است. وی برای گذارندن دوره تکمیلی تخصصی (فلوشپ) قرنیه در بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزیده شده است و علیرغم بورسیه تحصیلی اهدایی از ICO تصمیم به گذراندن این دوره در بیمارستان فارابی را دارد. بر اساس نامه ارسالی از سوی "دکتر دیوید تیلور" مدیر امتحانات  ICO به دکتر مهران زارعی قنواتی ، امتحانات ICO امتحانی بسیار دشوار است که در سطح بالای استانداردهای  بین المللی برگزار می شود. کمیته اجرایی امتحانات ICO از نفر اول امتحانات علوم پایه و بالینی با اهدای جایزه پیتر واتسون قدردانی می کند. در ادامه این نامه آمده است : "این جایزه بسیار پر افتخار بوده و به دست آوردن آن بسیار دشوار است. کمیته اجرایی امتحانات ICO تصمیم گرفته این جایزه با ارزش را به دلیل عملکرد خیره کننده شما ( دکتر مهران زارعی قنواتی) در امتحانات ICO به شما اهدا کند."
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...