دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - 21 Jun 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ / ۱۷:۱۲
کد مطلب: 4281
۵
۱

پذیرش 66 درصد کنکوریها/ 92 درصد داوطلبان ریاضی قبول می شوند

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار پذیرش در کنکور سراسری سال 90 گفت: با احتساب تعداد حاضرین در جلسه 90.5 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند که در نهایت 66 درصد کل داوطلبان در مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند.
به گزارشمهر، ابراهیم خدایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 582 هزار نفر در نهایت در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند که 52 درصد حاضرین در جلسه آزمون و در نهایت 66 درصد کل داوطلبان کنکور است. وی افزود: گروه ریاضی با بالاترین میزان پذیرش یعنی 92 درصد در صدر قرار دارد  که از میزان 252 هزار نفر شرکت کننده، 232 هزار نفر پذیرفته می شوند. گروه تجربی با 31 درصد پایین ترین ظرفیت پذیرش را دارد که از میان 393 هزار شرکت کننده 123 هزار نفر پذیرفته می شوند. خدایی اظهار داشت: در گروه علوم انسانی 60 درصد، در گروه زبان های خارجی 14 درصد و در گروه هنر نیز 51 درصد مجازین به انتخاب رشته پذیرفته می شوند. وی درباره ویژگی کارنامه صادر شده برای داوطلبان کنکور سراسری سال 90 گفت: کارنامه داوطلبان به سه شکل ارائه می شود، کارنامه داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند و گروه دیگری نیز داوطلبانی هستند که مشمول سوابق تحصیلی نیستند. معاون سازمان سنجش نسبت جنسیتی میان مجازین به انتخاب رشته و پذیرفته شدگان نهایی را 62 درصد دختران و 38 درصد پسران عنوان کرد و گفت: این نسبت همانند نسبت شرکت کنندگان در کنکور سراسری است. وی گفت: افرادی که نمره آزمون خود را دریافت کرده اند و دارای سوابق تحصیلی بوده که تاکنون اعلام نشده اند، می توانند تا پایان مرداد ماه با مراجعه به مراکز آموزش و پرورش سوابق تحصیلی خود را دریافت کرده و به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه کنند. خدایی درباره انتخاب رشته داوطلبان کنکور گفت: برای راهنمایی در انتخاب رشته چند عامل از جمله آشنایی با ضوابط و قوانین، مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و گرفتن راهنمایی از افراد صاحبنظر مهم است و بارها اعلام شده که استعداد فردی نیز مهم است و تنها ملاک نباید یک نمره خوب باشد. وی تاکید کرد: موسساتی هستند که در حوزه انتخاب رشته فعالیت سودجویی دارند که این موسسات مجوز خود را از جای دیگری می گیرند و کار سنجش می کنند و ما نیز بارها اعلام کرده ایم که این موسسات مجوزی از سازمان سنجش دریافت نمی کنند و متاسفانه سازمان سنجش نمی تواند بر آنها نظارت کند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلام ببخشیدظرفیت پذیرش دررشته ریاضی وانسانی به چه صورت؟منتظرم.ممنون
طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!