سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - 7 Dec 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۲۳:۱۶
کد مطلب: 43260
۲

۱۲ درصد جامعه ایران درگیر اختلالات روانپزشکی هستند

۱۲ درصد جامعه ایران درگیر اختلالات روانپزشکی هستند
میگنا: گودرز عکاشه با اشاره به ابن که مشاوره‌های روان درمانی در طول تاریخ به طور مستمر مورد نیاز مردم بوده است، گفت: امروزه شناخت بیشتر در حوزه‌ روان درمانی باعث شده تا لزوم وجود مشاوره‌های روان درمانی به شدت احساس شود.

وی همچنین در ادامه افزود: فعالیت رسانه‌های جمعی در عصر کنونی باعث شده تا موضوع مشاوره‌های روان درمانی به نسبت سال‌های گذشته از تابو خارج شوند.

این متخصص اعصاب و روان با بیان این که در حال حاضر آگاهی و دانش عموم مردم افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: وجود مشاوره‌های روان درمانی همواره دلیلی بر شیوع زیاد نیاز به مشاوره‌های روان درمانی نیست، بلکه افزایش آگاهی و دانش مردم در حالت کلی زمینه‌ی گسترش این موضوع را فراهم کرده است.

وی با اشاره به آمار‌های موجود در حوزه‌ی مشاوره‌های روان درمانی، تصریح کرد: بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده امروزه حدود ۱۲ درصد از جامعه درگیر اختلالات روانپزشکی هستند، در حالی که این آمار ممکن است با واقعیت جامعه مقداری متفاوت باشد.

گودرز عکاشه با اشاره به تعدد مراکز مشاوره در کشور، گفت: گستردگی نیاز مردم به خدمات روان درمانی و مشاوره همواره باید از طریق مراکز متعدد بر طرف شود، بر همین اساس شهرداری‌های مختلف در تمامی مناطق شهر‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای ارائه مشاوره به مردم باشند، در حالی که امروزه روند ارائه مشاوره در شهرداری‌های کشور از استاندار‌های مطلوب فاصله‌ بسیاری دارد.

وی با بیان این که روان انسان همواره موضوعی پیچیده است، اظهار داشت: درمان دارویی و غیر دارویی دو مولفه‌ مهم در روند تصحیح و درمان روان است، بطوری که یک روان پزشک برای درمان بیمار خود همواره به یک روانشناس نیاز داشته و یک روانشناس نیز برا تکمیل روند درمان خود در برخی از موارد نیازمند روان پزشک خواهد بود.
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خود تخریبی یا (impostor syndrome) چیست ؟
۵ گامِ علمی که هر عادتی را در شما نهادینه می‌کند
تاثیرات کتاب‌ در دوران کودکی بر مغز در پیری
چرا شادبودن برای برخی افراد سخت‌تر است؟
چگونه با احساس بی‌ارزشی مبارزه کنیم؟
نقش مشاور در روند تحصیلی دانش آموزان چیست؟
مشاوره پیش از ازدواج در تشخیص «ازدواج پرخطر» تا چه حد موثر است؟
علل تپش قلب، تشخیص آن
13 رفتاری که نشان می دهد مردی از شما متنفر است
راه‌های کنترل خشم در کودکان/ دستت را به من بده؛ حرفت را به من بگو!
تکنیک‌های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن‌ها
چه شوهرانی دست بزن دارند؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم