سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - 26 Sep 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۱۵
کد مطلب: 43502
۳

دکتر افروز: روزانه به‌طور متوسط 500 رساله در حوزه علوم انسانی دفاع می‌شود

دکتر افروز: روزانه به‌طور متوسط 500 رساله در حوزه علوم انسانی دفاع می‌شود
میگنا: دکتر غلامعلی افروز، در حاشیه جلسه دفاع از رساله دانشجوی دکتری واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر شناخت سرحلقه زنجیره پژوهش، افزود: باید به گونه‌ای عمل کرد تا سرنخ علوم و فناوری‌های برتر در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در پژوهش همواره نباید به دنبال پیشینه بود، بلکه باید پیشنه‌سازی کرد، افزود: پژوهشگر خلاق و هوشمند هرگز پیشینه‌سوار نمی‌شود، بلکه خود پیشینه‌ساز است. به عبارت دیگر پژوهشگران باید نوآوری داشته باشند و در تحقیق و پژوهش به جای تکرار مکررات، به دنبال ارائه طرح‌ها و نظریه‌های نو و کاربردی باشند.

استاد ممتاز روان شناسي دانشگاه تهران یادآور شد: نوآوری و اختراعات در طول تاریخ ثمره توجه ویژه پژوهشگران و دانشمندان خلاق به سوالات و دغدغه‌های مورد نیاز در جامعه بوده است.

دکتر افروز، محققی را توانا دانست که پیشینه‌ساز و فرضیه‌آفرین باشد و ادامه داد: اگر به سوالات و دغدغه‌های هر حوزه‌ای توجه شود بدون شک، ثمره و نتیجه کاربردی خواهد داشت. شروع یک تحقیق و پژوهش خلاقانه و کاربردی با توجه به سوالات و دغدغه‌ها شکل می‌گیرد.

استاد مدعو واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه رساله‌های بکر در دنیا با سوال آغاز می‌شوند، خاطرنشان کرد: روزانه بطور متوسط 500 رساله در علوم انسانی دفاع می‌شود، اگر از میان آن‌ها تنها 5 رساله حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد ارزش بسیار بالایی داشته و برای حل مشکلات و معضلات کشور مثمرثمر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر افروز تاکید کرد: این حرف‌ تازه است که در معنای دقیق کلمه منجر به تولید علوم کاربردی خواهد شد
مرجع : ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "