سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - 5 Dec 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ / ۱۰:۱۳
کد مطلب: 4366
۱
۲

اصلاحات دفترچه انتخاب رشته اعلام شد/ اضافه شدن کدرشته های جدید

سازمان سنجش آموزش کشور اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته و کدرشته‌ محل‌های جدید علاوه بر کدرشته‌های مندرج در دفترچه آزمون سراسری سال 90 را اعلام کرد.
به گزارش مهر، داوطلبان باید پیش از انتخاب رشته اصلاحات مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ظرفیت‌های جدید را مدنظر قرار دهند. بر اساس این اصلاحات، پذیرش دانشجو در دانشگاه شهید مطهری تهران، بدون آزمون اختصاصی و با انجام مصاحبه علمی صورت خواهد گرفت. همچنین آدرس دانشکده فنی و مهندسی تربت حیدریه تغییر کرده است و محل تحصیل رشته مهندسی کشاورزی - زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه تهران (کدرشته محل 1111) در گروه آزمایشی علوم تجربی، واقع در پردیس ابوریحان پاکدشت است. بر اساس اعلام اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران، استفاده از پوشش چادر به عنوان حجاب برتر برای دانشجویان کلیه رشته‌‌ها و مقاطع دانشکده الهیات و معارف اسلامی این دانشگاه الزامی است. کدرشته‌ محل‌های 1526، 1527 و 1528 در گروه آزمایشی علوم انسانی و کدرشته محل 6615 در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی (از رشته‌ محل‌های ویژه فرهنگیان شاغل رسمی و پیمانی آموزش و پرورش) در مرکز تربیت معلم آیت الله کمالوند خرم‌آباد مخصوص داوطلبان زن است و داوطلبان مرد اجازه انتخاب کدرشته‌های فوق را ندارند.
 
در سایر اصلاحات اعلام شده تغییر چند آدرس اینترنتی نیز اعلام شده است که بنابراین اصلاحات آدرس صحیح اینترنتی واحد بین‌المللی ارس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و آدرس اینترنتی مؤسسه غیرانتفاعی بهمنیار کرمان اعلام شده است.
 
همچنین نام مؤسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی ایرانیکا (امیرکلا بابل) به آریان تغییر یافته است. در این مؤسسه نفرات اول تا سوم هر رشته در پایان هر نیمسال تحصیلی، از تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد. خواهران دانشجو می‌توانند از امکانات خوابگاه، تحت نظارت مؤسسه بهره‌مند شوند. کدرشته‌ محل‌های 8913، 8914 و 8916 مربوط به دانشکده غیرانتفاعی علوم حدیث شهرری، در دفترچه نوع دوم که در سایت اینترنتی سازمان منتشر شده به صورت متمرکز و بدون شرایط خاص است. لازم به ذکر است این کدرشته محل‌ها در دفترچه اصلی بصورت صحیح درج شده است.
 
همچنین لیست کد رشته های اضافه شده به دفترچه راهنمای انتخاب رشته و شرایط آنها در اصلاحیه دفترچه راهنما که در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده قرار دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

شیما
حالا ک اصلاحیه خورده و نوشته ساری 90 نفر مرد میگیرن ینی دیگه ساری واسه تربیت معلم زن نمیگیرند
به تو چه
خیلی داغون بود
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم