چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۱
کد مطلب: 44143
۱

خودکشی‌های عجیب و غریب بین جوانان باید تحلیل شود

خودکشی‌های عجیب و غریب بین جوانان باید تحلیل شود
میگنا: محمدمهدی تندگویان معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از منشور گروه مشاوران نخبه جوان در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: امیدواریم در انتصابات و در ارتقای درجات به گروه جوان نیز توجه شود.

وی با طرح این پرسش که چرا هم اکنون به راحتی به جوانان اعتماد نمی‌کنیم خاطرنشان کرد:‌ همه ما حاصل انقلاب هستیم اما نمی‌دانم چرا در حوزه انتصابات و اجرا خیلی سخت جوانان را باور کرده و به آنها اعتماد می‌کنیم.

معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد:‌ جوانان جسور اهل عملیات و خلاقیت هستند و می‌توانند تحلیل‌های خوبی داشته باشند البته می‌توانیم در کنار جوانان چند مشاور کارکشته نیز داشته باشیم.

تندگویان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مشاوران خاطرنشان کرد:‌ اگر در عرصه انقلاب و جنگ جوانان نبودند ما شکست می‌خوردیم. فرماندهان بزرگ جبهه‌های ما که امروز از شهدای عالیقدر هستند همان جوانانی بودند که با جسارت و همت هشت سال جلوی تجاوز دشمن ایستادند.


وی با بیان اینکه ما در حوزه جوانان با مسائل نوپدید زیادی مواجه هستیم تصریح کرد: یک وقت‌هایی اعتیاد و جرائمی از جمله سرقت‌ها بود اما امروز در حوزه آسیب‌های اجتتماعی نیاز به بروزسانی دائمی داریم چرا که با مسائلی در فضای مجازی و اتفاقاتی روبرو هستیم که از خارج هدایت می‌شود. همچنین تحلیل‌های غربی شبکه‌های خارجی را نیز داریم و همچنین مسائل نوپدیدی مانند خودکشی‌های عجیب و غریب که جوانان ما بدون هیچ مشکلی و فقط به عنوان لذت و تفریح اقدام به آن می‌کنند و متاسفانه از لحظه خودکشی فیلم می‌گرفته و آن را پخش می‌کنند.

معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان به حوزه دختران و زنان اشاره کرد و گفت: مسائل عجیب و غریبی در این حوزه نیز داریم ما درگیر اجرائیم و دسترسی میدانی به جامعه‌مان محدود است و مشاوران جوان در این زمینه می‌توانند ما را یاری کنند.

تندگویان خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که مشاوران جوان می‌توانند در آن به ما کمک کنند تدوین سیاست‌های برخورد با آسیب‌های اجتماعی جدید است و می‌تواند با اطلاع‌رسانی این مسائل به ما در سطوح مختلف کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: در شهر تهران که کشورشهر است ما با تمام فرهنگ‌ها، اقوام و گروه‌های اجتماعی طرف هستیم حاشیه نشینی، پایگاه‌های عجیب مواد مخدر و مشروبات و ... از مواردی است که پایش و رصد آنها سخت بوده و آشنایی با همه فرهنگ‌ها برای‌مان دشوار است.
مرجع : ايلنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.