يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ - 24 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ / ۰۶:۳۶
کد مطلب: 4447
۰

روش جدید محققان برای مقابله با سرطان خون

محققان علوم پزشکی اعلام کردند روش جدیدی بر اساس استفاده از سلول های دستگاه دفاعی برای مقابله با سرطان خون ابداع کرده اند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، یافته های اخیر دانشمندان ، راهکاری جدید برای استفاده اختصاصی از سلول های دستگاه دفاعی موسوم به سلول های تی فراروی پزشکان قرار داده است تا با بیماری لوسمی مزمن لنفوسیت ها CLL مقابله کنند. تکنیک جدید محققان به سه بیمار سالخورده مبتلا به سرطان یاد شده کمک کرد طول عمر خود را افزایش دهند. بر اساس مقاله ای که در شماره اخیر نشریه پزشکی نیوانگلند منتشر شد ، دکتر کارل جون و همکارانش در دانشگاه پنسیلوانیا اعلام کردند از این روش برای مقابله با انواع دیگر سرطان از جمله سرطان تخمدان ، ریه ، میلوم و ملانوما نیز می توان بهره جست. دانشمندان در این روش موفق شدند تعداد سلول های تی را هزار برابر کنند که این روش به قدرت دستگاه دفاعی اضافه می کند. سرطان خون ، نوعی بیماری پیشرونده و بدخیم اعضای خون ساز بدن است که با تکثیر و تکامل ناقص گویچه‌های سفید خون و پیش سازهای آن در خون و مغز استخوان ایجاد می شود. اجتماع این یاخته های سرطانی در خارج از مغز استخوان، موجب تشکیل توده هایی در اندامهای حیاتی بدن نظیر مغز و یا بزرگ شدن غده های لنفاوی، طحال، کبد و ناهنجاری عملکرد اندامهای حیاتی بدن می شوند.لوسمی شایع ترین سرطان اطفال در جهان است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ،لوسمی نیز با توجه به نوع یاخته موجود در بافت مغز استخوان که دچار تراریختی و سرطان شده است تعریف می شود و اشکال مختلفی از این نوع سرطان وجود دارد که هر کدام نشانه ها و عوارض خاص خود را دارند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم