کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سازمان جهانی بهداشت:

مؤسسات سلامت روان اروپا فاقد استاندارهای سازمان ملل هستند

خبرگزاری فارس , 16 خرداد 1397 ساعت 23:11

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تازه‌ترین گزارش اعلام کرد: مؤسسات سلامت روان در کشورهای اروپایی تمام استانداردهای سازمان ملل را ندارند.


میگنا: سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تازه‌ترین گزارش اعلام کرد: مؤسسات سلامت روان در کشورهای اروپایی تمام استانداردهای سازمان ملل را ندارند.

این گزارش بیانگر آن است که هیچ یک از 75 موسسه‌ای که توسط کارشناسان سازمان ملل مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته‌اند، دارای تمام استانداردهای مراقبتی تعیین شده از سوی این سازمان نبوده‌اند.

گزارش سازمان ملل تأکید می‌کند:‌ مؤسسات سلامت روان اروپا در حفاظت از حقوق افرادی که در این نهادها نگهداری می‌شوند، ناموفق بوده‌اند.

روزنامه گاردین به نقل از بازرسان سازمان ملل نوشته است: در واقع بسیاری از این مراکز کمکی به توانبخشی بیماران و بازگرداندن آنها به جامعه نمی‌کنند؛ آنها هیچ تلاشی برای شناخت مهارت‌های افراد حاضر در این موسسات نمی‌کنند و به همین دلیل نمی‌توانند به آنها شغل ارائه دهند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که بیشتر موسسات، ارتباطات بیماران را با افراد خارج از موسسه محدود می‌کنند؛ به عنوان مثال بیماران فقط با افراد خانواده و تنها در زمان‌های مشخصی اجازه ارتباط گرفتن دارند.

دانیل، رئیس برنامه بهداشت روان سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: یافته‌های این پژوهش تکان دهنده است، اما تعجب آور نیست؛ به این دلیل که رفتار خارج از چارچوب مؤسسات سلامت روان سال‌هاست که مورد بحث است.


کد مطلب: 44470

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/44470/مؤسسات-سلامت-روان-اروپا-فاقد-استاندارهای-سازمان-ملل-هستند

میگنا
  https://www.migna.ir