يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - 5 Dec 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۴
کد مطلب: 44634
۱

دروازه اعتياد نوجوانان، نبود گوش شنوا در خانواده‌ها است

دروازه اعتياد نوجوانان، نبود گوش شنوا در خانواده‌ها است
به گزارش میگنا به نقل از اعتماد ،وي با بيان اينكه اكنون ١٥ پسر نوجوان در سنين ١٢ تا ١٨ سال توسط اين جمعيت نگهداري مي‌شوند، گفت: «هدف مشترك و دغدغه ما مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي در حوزه اعتياد و كارتن‌خوابي است. جمعيت طلوع بي‌نشان‌ها پنج مركز در حوزه حمايت از افراد آسيب ديده اعتياد و كارتن خوابي دارد؛

سراي نور براي پسران نوجوان ١٢ تا ١٨ ساله، سراي مهر مخصوص نگهداري مادران و كودكان آسيب‌ديده، سراي اميد مختص مردان كارتن‌خواب بهبوديافته، سراي ايمان ويژه جوانان ١٨ تا ٢٣ ساله و سراي به سوي اميد كه مركز نگهداري مرداني است كه دوره درمان را به خوبي طي كرده‌اند، در اين زمينه فعاليت دارند.

سعي داريم اين سراها به شكل خانه براي اين افراد باشد، اكنون ٢٨٠ نفر در سراهاي مختلف و در مراحل مختلف جامعه‌پذيري قرار دارند و هزينه‌هاي جاري اين مراكز بالغ بر ١٢٦ ميليون تومان است كه با كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي مردمي حمايت مي‌شود.

جلب اعتماد و جذب افراد آسيب ديده، كمك به درمان اعتياد، فراهم كردن سرپناه، ارايه آموزش‌هاي مناسب، اشتغال، برقراري اتصال به خانواده و جامعه مراحلي است كه براي بهبود اين افراد طي مي‌شود. شرط پذيرش افراد آسيب ديده در اين مراكز تمايل و رضايت خود افراد است و اينكه آنها مشكل سرپناه داشته باشند.

همچنين بسياري از كودكاني كه به اين سراها مراجعه مي‌كنند، در خانواده‌هاي خود از امنيت كافي برخوردار نيستند و اغلب مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند و از آنان در محيط‌هاي كاري نيز سوءاستفاده مي‌شود.
مرجع : اعتماد
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا شادبودن برای برخی افراد سخت‌تر است؟
چگونه با احساس بی‌ارزشی مبارزه کنیم؟
نقش مشاور در روند تحصیلی دانش آموزان چیست؟
مشاوره پیش از ازدواج در تشخیص «ازدواج پرخطر» تا چه حد موثر است؟
علل تپش قلب، تشخیص آن
13 رفتاری که نشان می دهد مردی از شما متنفر است
راه‌های کنترل خشم در کودکان/ دستت را به من بده؛ حرفت را به من بگو!
تکنیک‌های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن‌ها
چه شوهرانی دست بزن دارند؟
آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "