چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۶
کد مطلب: 45157
۰

چگونه انرژی مثبت به دیگران منتقل کنیم؟

چگونه انرژی مثبت به دیگران منتقل کنیم؟
امروزه ثابت شده که کلمات منفی، نیروی منفی به سمت شخص می فرستد و او را به سمت بیماری سوق می دهد. وقتی ناراحت و بی حوصله هستید جذب انرژی مثبت محیط، کار سختی به نظر می رسد اما اگر باور داشته باشیم که شادی و غم، زاییده شرایط محیطی اطراف ما نیست بلکه حاصل انتخاب ماست، آن وقت انتخاب بین شادی و غم آسان می شود.

 
روز خود را با دعا، نیایش و شکرگزاری شروع کنید
زمانی که دعا کردن را شروع می کنید انگار دری را باز کرده و به سوی خدا گام بر می دارید. دعا و شکرگزاری تو را به منبع خلقت وصل می‌کند و همین حضور در محضر خالق، حال و هوای مثبت در تو ایجاد کرده و میزان انرژی مثبت در وجود تو را چندین برابر می کند که باعث آرامش کل وجود شما می شود.


همان طور با دیگران رفتار کن که دلت می‌خواهد با تو رفتار شود
وقتی روز خود را با دلخوری آغاز کنی، تمام روزت را تباه کرده‌ای. وقتی فکر کنی که دیگران هم عین خودت هستند و فقط از لحاظ ظاهر با تو فرق دارند دیگر دلت نمی خواهد در مقابل آنها جبهه بگیری و احساسات منفی ات را نثارشان کنی. توجه داشته باش که رفتار آگاهانه ات باعث می شود انرژی مثبت اطرافیان را به سوی خودت جذب کرده و باتری وجودت را با انرژی مثبت آنها شارژ کنی .


در هر وضعیتی سعی کن بیشتر جنبه های مثبت را ببینی و روی آنها تمرکز کن
در اصل، هر وضعیتی در زندگی سراسر عظمت و فیض الهی را به تصویر می کشد و حقیقت واحدی را آشکار می کند. در همه چیز خیر و در همه کس روح الهی نهفته است. وقتی با این دید به دنیا بنگرید خیر و برکت الهی از کائنات به سوی تو سرازیر می‌شود.


افکارتان را هدایت کنید
روانشناسان از این روش زیاد استفاده می کنند. هنگامی که احساس ضعف یا اضطراب دارید، این کار به شما کمک می کند کنترل افکار خود را به دست بگیرید؛ در آن حالت به یک رویای خوشحال کننده فکر کنید و یک تصویر ذهنی مثبت بسازید.


از کنترل کردن همه چیز دست بردارید
زندگی جاری است و ذات آن تحول و دگرگونی است. هر چقدر در برابر زندگی جبهه بگیرید بیشتر رنج می برید. هر موقع که بخواهید اوضاع و شرایط زندگی را کنترل کنید حالت عصبی و اضطراب به شما دست می دهد و همین باعث تولید انرژی منفی می شود. فقط تصور کن زندگی رودخانه ای پر جوش و خروش است، آیا فایده ای هم دارد که با آن دست به گریبان شوید؟ بهتر نیست که آن را رها کنید و با جریان زندگی پیش بروید.

نگران آینده نباش، تنها برنامه‌ریزی کن و به خدا توکل کن
در طول تاریخ بشریت، نگرانی به هیچ کس خدمتی نکرده است. هر آنچه قرار است رخ دهد عملی می شود و کاری هم از دست تو بر نمی آید. هر نوع نگرانی باعث می شود وقت را پر از انرژی منفی کنید که به راحتی سلامتی را به خطر می اندازد. کافیست عاقلانه برنامه ریزی کرده و به خدا توکل کنید.


از دلخوری دست بردار
گذشته ها گذشته و جزو خاطرات تو شده است. آیا امکان دارد در گذشته زندگی کنی؟ به هیچ وجه، به هر حال اگر مدام خاطرات ناخوشایند گذشته را در ذهنت جای دهی همیشه به نحوی دلخوری. پس عفو و بخشش را یاد بگیر و به این ترتیب یک عالم انرژی مثبت جذب کن.


در مقابل دیگران جبهه نگیر
هنگام معاشرت با دیگران سعی کن حضورت آگاهانه باشد تا اینکه در ذهن خودت ساکت باشی، بگذار مردم هم حرفشان را بزنند و عقایدشان را ابراز کنند. دست از جبهه گیری بردار تا مردم جذب طبیعت آرام تو شوند، چون انرژی مثبت است که از تو ساطع می شود.


نویسنده: مجتبی زارعی، کارشناس ارشد مشاوره 
 
مرجع : خبرگزاري ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو