دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۱
کد مطلب: 45356
۱

کودکان در ایام محرم باید با اخلاق دینی آشنا شوند

کودکان در ایام محرم باید با اخلاق دینی آشنا شوند
سهیل رضایی درباره آداب آموزش حقایق محرم به کودکان، گفت: والدین باید توجه داشته باشند به‌جای آموزش احکام دینی به کودکان به‌خصوص کودکان زیر 7 سال، باید اخلاق دینی را به آن‌ها بیاموزند. برای مثال ضرورتی ندارد کودکان در خصوص نحوه شهادت، عاملان واقعه و ... حقایق را بدانند، اما باید به خاطر داشت کودکان نیاز دارند که در خصوص اخلاق‌مداری، پایداری، انصاف، عدالت و ... امام حسین (ع) آگاهی کافی داشته باشند.

این پژوهشگر و مدرس روانشناسی افزود: ما باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) برای حفظ ارزش‌ها و باورهای اسلام از جان و خانواده خود گذشت و در این راه، عدالت را نیز رعایت کرد. برای مثال باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) تنها برای پیروزی نبرد نکرد؛ زیرا برای ایشان بیش از پیروزی رسیدن به هدف دارای اهمیت بود.

وی تصریح کرد: والدین باید برای آموزش کودکان مطالعه کافی داشته باشند و از منابع دارای معتبر آموزش‌ها را ارائه کنند؛ زیرا اطلاعات غلط موجب سردرگمی آن‌ها می‌شود.

رضایی با تأکید براینکه کودکان برای آموزش‌های دینی نیازمند آشنایی با واقعه عاشورا هستند، خاطرنشان کرد: باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) برای حفظ ارزش‌ها و باورها با وجود ایجاد شرایط سخت، آزاداندیش بود و مانع از آزاداندیشی نشد، به‌گونه‌ای که شب واقعه عاشورا براینکه کسی برخلاف میل باطنی وارد میدان جنگ نشود، چراغ‌ها را خاموش کرد تا به‌راحتی از میدان خارج شوند؛ ضروری است کودکان در این خصوص اطلاعات کافی داشته باشند.
مرجع : خبرگزاری آنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن