پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ / ۲۳:۳۳
کد مطلب: 45879
۰
۱

470 هزار دانشجوی آلمانی اختلال سلامت روان دارند

470 هزار دانشجوی آلمانی اختلال سلامت روان دارند
به گزارش دویچه وله، افسردگی و اضطراب مهم‌ترین و عمده‌ترین اختلال سلامت رون دانشجویان آلمانی است.
طبق گفته مؤسسه سلامت «Barmer» در آلمان، بیش از 470 هزار نفر از دانشجویان آلمانی حداقل از یک اختلال سلامت روان رنج می‌برند و انتظار می‌روند این آمار نه تنها در شمار دانشجویان رشد کند، بلکه آنها به انواع بیشتری از اختلالات سلامت روان مبتلا شوند.

کارشناسان مؤسسه سلامت «Barmer» که حدود 8 میلیون نفر از مردم آلمان را تحت پوشش خود قرار داده است می‌گوید: اختلال سلامت روان میان جوانان 18 تا 24 سال، به ویژه در دانشجویان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به طوری‌که داده‌ها حکایت از آن دارد، بیش از یک چهارم دانشجویان آلمانی از دست کم یک اختلال سلامت روان مانند هراس، اضطراب و در نوع پیشرفته‌تر از افسردگی رنج می‌برند.

مؤسسه «Barmer» می‌گوید: «موارد ابتلا به بیماری‌های روانی میان سال‌های 2005 تا 2016 با بیش از 38 درصد رشد مواجه بوده است؛ موارد افسردگی در همین بازه زمانی 76 درصد افزایش یافته است».

این مطالعه تأکید می‌کند، دانشجویان سال اولی دست کم یک و نیم برابر بیش از دانشجویان سال‌بالاتری خود در معرض افسردگی هستند و این ریسک برای دانشجویانی که حدود 10 سال است در فضای دانشگاهی و تحصیل به سر می‌برند، حدود 4 برابر بیشتر است.

کریستف، مدیر مؤسسه «Barmer» در پی انتشار این آمار گفت: «واقعیت‌ این است که شمار دانشجویان مبتلا به اختلال سلامت روان به میزان قابل توجهی در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت؛ به خصوص که رقابت برای تحصیل در دانشگاه بیشتر می‌شود و به همان اندازه نگرانی دانشجویان از شرایط مالی و شغلی خود افزایش می‌یابد».

کریستف «ترس از آینده» را یکی از مهم‌ترین دلایل بروز افسردگی در دانشجویان اظهار کرد؛ ضمن اینکه دانشجویان مراجعه به روانشناس و روانپزشک را مایه شرم می‌دانند و همین موضوع منجر به وسیع شدن دامنه اختلال آنها می‌شود.

 
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
خب که چی حالا؟؟؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی