پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 7 Dec 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۲
کد مطلب: 46032
۱

3900 مشاورخدمات ویژه کاهش طلاق به زوج‌ها می‌دهند

3900 مشاورخدمات ویژه کاهش طلاق به زوج‌ها می‌دهند
میگنا: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه اقدامات این سازمان در زمینه کاهش طلاق بر پیشگیری متمرکز است، از ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوجین متقاضی طلاق از سوی 3900 مشاور کارآزموده خبر داد.
 
حبیب‌الله مسعودی فرید درباره اقدامات جدید سازمان بهزیستی در راستای کاهش طلاق به پانا گفت: هم اکنون آموزش‌های پیش، حین و پس از ازدواج و خط مشاوره 1480 برای کاهش اختلافات زوج‌ها انجام می‌شود و معتقدیم هرچه آموزش‌ها در حوزه خانواده بیشتر باشد اثرگذاری بیشتری دارد و مداخلات هر چه پیشگیرانه‌تر باشد، مفیدتر خواهد بود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اجتماعی کشور و سایر نهادهایی که در حوزه خانواده وظایفی را بر عهده دارند، آموزش‌های حین ازدواج برای خانواده‌ها در دست انجام است چون موارد زیادی از طلاق‌ها قابل مداخله هستند و می‌توان با اجرای چنین برنامه‌های آموزشی، خانواده‌ها را به سمت سازش هدایت کرد.

وی با بیان اینکه طلاق تبعات زیادی برای خانواده‌ها و اجتماع دارد، گفت: البته در برخی مواقع ضرورت دارد که حتما طلاق صورت بگیرد اما خدمات مشاوره زیادی به زوجین متقاضی طلاق انجام می‌شود. در این راستا سازمان بهزیستی در استان خراسان رضوی در سال 95 طرحی با همکاری دادگستری و قوه قضاییه آغاز شده است که طبق آن زوجینی که می‌خواهند طلاق بگیرند، از سوی دادگاه‌ها به مراکز مشاوره بهزیستی ارجاع داده می‌شوند.

مسعودی‌فرید افزود: ارجاع متقاضیان طلاق بر مبنای قانون حمایت از خانواده که در سال 91 به تصویب مجلس رسید اجرا می‌شود. طبق ماده 16 قانون حمایت از خانواده، قوه قضاییه مکلف است در کنار دادگاه‌های خانواده مراکز مشاوره دایر کند. این ماده تبصره‌ای دارد که طبق آن قوه قضاییه می‌تواند از ظرفیت‌های سازمان بهزیستی استفاده کند و برنامه‌های ما در راستای این ماده قانونی اجرا می‌شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه مشاوران و مددکاران دوره‌های مخصوص مشاوره برای طلاق را دیده‌اند، گفت: در این زمینه 3900 مشاوری که دوره دیده‌اند در کشور داریم و 380 کلینیک مددکاری در طرح مداخله طلاق کمک می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!