سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ / ۱۰:۰۱
کد مطلب: 4604
۰
۱

جزئیات دستور رئیس جمهور برای استخدام دو هزار هیئت علمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح جزئیات دستور رئیس جمهوری برای استخدام اعضای هیئت علمی گفت: رئیس جمهور مجوز استخدام 2 هزار عضو هیئت علمی را به وزارت بهداشت داده است و اکنون در مرحله اجرای این مجوز قرار داریم.
دکتر مرضیه وحیددستجردی در گفتگو با مهر افزود: ما مجوز استخدام اعضای هیئت علمی را به میزان 3 هزار نفر می خواستیم اما به ما گفته شد که این تعداد را کاهش دهید و به حداقل ممکن برسانید که در نهایت این تعداد به 2 هزار نفر رسید. وی یادآور شد: رئیس جمهور مجوز استخدام 2 هزار عضو هیئت علمی را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داد و اکنون در مرحله اجرایی شدن این مجوز قرار داریم. وحیددستجردی با اشاره به فرآیند اجرایی شدن مجوز استخدام هیئت علمی گفت: برای اجرایی شدن مجوز استخدامی هیئت علمی، معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهوری باید بر اساس جدول اعلام نیاز و شاخصهای هیئت علمی علوم پزشکی مجوزها را صادر کند و همچنین معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری نیز بار مالی آن را ببیند تا مجوز استخدام داده شود. وی اضافه کرد: خوشبختانه هر دو فعالیت در حال انجام است و از دو معاونت می خواهیم که با ما همکاری کنند و مطمئن هم هستیم که پس از دستور رئیس جمهور، این همکاری انجام خواهد شد. وزیر بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر همه کسانی که باید در این فراخوان ها شرکت کنند و همه کسانی که در دانشگاههای علوم پزشکی مورد نیاز بودند، آمادگی کامل برای شرکت در فراخوان را دارند و هر زمان این مجوز استخدام در هر دو جنبه اش به وزارت بهداشت داده شود ما به سرعت می توانیم  2 هزار نیروی انسانی خود را تامین کنیم. وی اظهار داشت: 2 هزار نیروی انسانی جدید، موجب افزایش کیفیت آموزش در دانشگاهها خواهند بود و کمک بزرگی خواهند بود که ما بتوانیم ظرفیت پذیرش دانشجو را به خصوص در تحصیلات تکمیلی اضافه کنیم. وحیددستجردی خاطرنشان کرد: البته اعلام کرده بودند که حتماً باید استخدام در مقطع تخصصی باشد که بنا شد در معدود رشته هایی که دکتری تخصصی ندارند، هیئت علمی بر اساس تصمیم معاونت آموزشی استخدام شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا فارغ التحصیلان در رشته روانشناسسی تربیتی از نوع آموزش محور می توانند عضو هیئت علمی شوند؟
دلایل جدی نگرفتن «کرونا» در جامعه از دیدگاه روانشناسی
زمان جديد برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری اعلام شد/کنکور تغییر نکرد
ریشه‌ محبت کردن در انسان چیست؟
ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی