چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۸
کد مطلب: 46081
۱

پرسیدن این سوالات از زنان باردار، ممنوع!

ترجمه از پردیس بختیاری
پرسیدن این سوالات از زنان باردار، ممنوع!
بارداری دوران حساسی ست. زنان باردار در این دوران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، در این میان برخی ها هستند که با سوالات و حرف هایشان به نگرانی آنها بیشتر دامن می زنند. اگر دوست دارید با سوالاتی که نباید در دوران بارداری از زنان بپرسید آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
 

آیا برای زایمان ات برنامه ریزی کرده ای؟
دوران بارداری سختی های خاص خود را دارد، با پرسیدن این سوال که آیا برای زایمان و دوران بعد آن برنامه ریزی کرده ای، تنها استرس مادر را زیاد می کنید زیرا ممکن است که او هنوز وقت یا انرژی کافی برای برنامه ریزی نداشته و آن را به تعویق انداخته باشد. بنابراین بگذارید که او خودش تصمیم بگیرد و با سوالات بی جا به او استرس بیشتر ندهید.


دختر می خواهی یا پسر؟
مطمئنا مادر به یک جنسیت فرزند تمایل بیشتری دارد اما شما نباید این سوال را از او بپرسید. بهتر است به جای این سوال به او بگویید که جنسیت اهمیتی ندارد و مهم سلامتی نوزاد است. از تجربیات بد پسر داری یا دختر داری نیز برای او نگویید. این حرف ها تنها نگرانی مادر را زیاد می کند.


چند بچه می خواهی؟
پرسیدن این سوال از یک زن ایرادی ندارد اما نباید آن را از یک زن باردار پرسید. اولا که این سوال کاملا شخصی ست، ثانیا مادر در دوارن بارداری در شرایطی نیست که بخواهد به فرزند دیگری فکر کند. با پرسیدن این سوال هزاران علامت سوال در ذهن مادر ایجاد می شود که به لذت شنیدن جواب او برای شما نمی ارزد.


انگار دوقلو داری
اندام مادر در دوران بارداری بهم می ریزد و اضافه وزن پیدا می کند. شما نباید برای بزرگنمایی شکم برآمده او، بگویید که انگار دوقلو بارداری. مطمئنا اگر او صاحب دوقلو بود خودش به شما می گفت. بنابراین از گفتن این جمله که بیشتر به تمسخر شباهت دارد، خودداری کنید.


آیا می توانم به شکم ات دست بزنم؟
شاید برای شما جذاب باشد که به شکم یک زن باردار دست بزنید، اما برای یک زن باردار این موضوع هیچ جذابیتی ندارد. شکم زنان در این دوران بسیار حساس است، بنابراین بهتر است که این درخواست را نکنید، حتی اگر او به سوال شما پاسخ مثبت داد.


به نظر خسته می رسی
هزاران دلیل وجود دارد که می تواند روی روحیه و جسم زن باردار تاثیر بگذارد، تغییر فشار خون، حالت تهوع، سنگینی، سرگیجه، معده درد و.... مادر به اندازه کافی با این مشکلات دست و پنجه نرم می کند، بهتر است شما با تاکید این موضوع بر فشار آن نیفزایید. به جای آن به او روحیه دهید تا بی حالی اش را فراموش کند.

تا می توانی بخواب چون بعد زایمان دیگر نمی توانی
شما با گفتن این جمله این پیام را به مادر منتقل می کنید که اکنون از زندگی ات لذت ببر زیرا پس از تولد نوزاد دیگر روز و شب نداری. مطمئنا خود مادر اینها را می دانست و با آگاهی تصمیم به بچه دار شدن گرفت، بنابراین لزومی ندارد که شما حس منفی بیشتری را به او منتقل کنید. به جای گفتن این جمله، با او همدردی کنید و از لذت های بچه دار شدن بگویید.

از سختی های زایمانم برایت گفتم؟
لطفا هیچوقت این بحث را برای یک زن باردار باز نکنید. هیچ زن بارداری دوست ندارد تجربیات تلخ دیگران را هنگام زایمان بشنود. در این شرایط، حتی اگر خود او زایمان راحتی داشته باشد، با شنیدن حرف های شما دچار ترس و وحشت می شود، بنابراین بهتر است که تجربیات تان را برای خودتان نگه دارید.


آیا قوانین بارداری را رعایت می کنی؟

زنان باردار معمولا به مجلات، سایت ها و کتاب های بارداری سری می زنند و اطلاعات لازم را دریافت می کنند. جدا از آن، اگر سوالی داشته باشند، از پزشک شان می پرسند، بنابراین نیازی نیست که شما قوانین بارداری را به آنها یادآوری کنید. در چند دقیقه یا چند ساعتی که پیش او هستید سعی کنید به او انرژی مثبت منتقل کنید.
مرجع : برترین ها
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .