چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۲
کد مطلب: 46087
۱

راه اندازی مراکز روانشناسی و مشاوره در تمامی کلانتری‌ها

راه اندازی مراکز روانشناسی و مشاوره در تمامی کلانتری‌ها
میگنا: سردار احمد نوریان در جشن فارغ التحصیلی روان‌شناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی دانشگاه علوم انتظامی امین با اشاره به تاکید فرمانده ناجا برای گسترش مراکز مشاوره در کلانتریها و پاسگاهها، افزود: مراکز مشاوره در کلانتری‌ها از سال ۷۹ در تهران تشکیل شد و در سال ۸۰ این مراکز توسعه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه مراکز مشاوره و مددکاری در پلیس ایران منحصر به فرد است، تاکید کرد: امروز مراکز مشاوره یک مرجع تخصصی در نظام هستند و در مقیاس بین المللی در حال فعالیت هستند.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: ایجاد رابطه نزدیک و اعتماد آمیز بین مردم و پلیس، کمک در حل مشکلات و دغدغه‌های مردم، اگاه سازی جامعه نسبت به خطرات تهدید کننده که در هر دهه تقاوت داشته است، شناسایی رفتارهای نابهنجار و بزهکاری‌ها، کمک به گسترش فرهنگ مشاوره در کشور و عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری، تلاش برای از بین بردن مشکلات اجتماعی و پیشگیری از آن و حمایت روانی از بزهکاران و خانواده‌های آن‌ها برای کنترل و مقابله با آسیب‌ها و ناهنجاری‌هاست.

سردار نوریان با اشاره به اهداف راه‌اندازی مراکز مشاوره گفت: صیانت از حق مردم یکی مهم‌ترین موارد است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد. خدمت به مردم باید بی منت باشد و خدمت شما باید همراه با اخلاق و رفتار باشد و اعتماد مراجعه کنندگان را جلب کنید.

معاون اجتماعی ناجا گفت: باید روش‌هایی را در حوزه  روان‌شناسی و مشاوره استفاده کنید، که با آموزه‌های دینی مغایرت نداشته باشد و خوشبختانه نیروهای مشاوره در ۷۰ درصد پرونده‌هایی که از کلانتری به مشاوره ارجاع شده منجر به صلح و سازش انجام شده است.

سردار نوریان با بیان اینکه مراکز مشاوره تا اوایل سال آینده در تمامی کلانتری‌ها راه‌اندازی خواهد شد، گفت: پس از این راه‌اندازی مراکز مشاوره در کلانتری‌ها به سراغ پاسگاه‌ها خواهیم رفت.
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۵ روش تقویت روحیه و انرژی مثبت در زندگی
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
مانعی برای پرواز آرزوهایت نباش. آسمان همواره پذیرای قاصدک هایی است که امیدهایت را سوار بر آن کرده ای