کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

زندانی کردن جنایتکاران بی فایده و خطرناک است

ایسکانیوز , 5 دی 1397 ساعت 0:31

محققان روانشناسی در دانشگاه ایالتی آیوا طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که زندانی کردن مجرمان خطرناک با جرایم سنگین بی فایده است و آنها هیچگاه از جرم خود پشیمان نمی شوند.


میگنا: محققان دانشگاه آیوا طی یک تحقیق جدید اعلام کردند مجرمینی که به دلیل جرم های خشونت آمیز یا جنایات جدی دیگر به حبس محکوم می شوند دوباره نیز مرتکب جرم های پیشین خود خواهند شد.

بر اساس اعلام اداره آمار عدالت که از اطلاعاتی دولتی با رده بندی محرمانه در این باره استفاده کرده است، حبس ابد در ایالات متحده در واقع به معنی زندانی شدن تا پایان عمر مجرم در پشت میله های زندان نیست و جنایتکاران پس از پشت سر گذاشتن 15 سال از مجازات حبسشان به صورت معمول از زندان های ایالتی آزاد خواهند شد.

با وجودی که این دانشمندان به دنبال تحقیق درباره تعدد تکرار جرم در این تحقیق نبودند اما تحقیقاتشان آنها را به اطلاعاتی از سازمان جوانان کالیفرنیا ( که هم اکنون به بخش عدالت نوجوانان تبدیل شده است ) رساند که برایشان بسیار جالب توجه بود.

این داده ها که در حد فاصل بین سال های 1997تا 1999جمع آوری شده بود، نشان می دهد که میزان محکومیت مجرمان پیشین به جرم ارتکاب جرایمی مشابه آنچه که پیشتر انجام داده و بابتش زندانی شده بودند به نسبت های زیر افزایش یافته است:
قتل : 1467 درصد
سرقت و راهزنی : 294 درصد
ضرب و شتم شدید و درگیری های خیابانی : 200 درصد
سرقت و دزدی از اماکن :148 درصد
فروش مواد مخدر : 736 درصد

در نهایت دانشمندان روانشناسی دانشگاه به این نتیجه رسیدند که زندانی و نگه داشتن مجرمان دارای جرایم خطرناک نه تنها آنها را نادم و پشیمان از جرم هایی که مرتکب شده اند نمی کند، بلکه زمینه را برای ارتکاب جرایم شدیدتر در صورت بازگشت آنها به اجتماع فراهم می آورد.


کد مطلب: 46128

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/46128/زندانی-کردن-جنایتکاران-بی-فایده-خطرناک

میگنا
  https://www.migna.ir