پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۲
کد مطلب: 46420
۱
با استناد به آخرین آمارهای سازمان برنامه تشریح شد

مهمترین معضلات جوانان ۱۵ ساله و بالاتر برای «ازدواج»

مهمترین معضلات جوانان ۱۵ ساله و بالاتر برای «ازدواج»
میگنا: امید محدث با اشاره به آخرین آمار سازمان برنامه و بودجه که در اختیار معاونت جوانان قرار گرفته است، گفت: بر اساس آخرین داده‌های حوزه جوانان، سرانه مطالعه کتاب غیر درسی افراد ۱۵ ساله و بیشتر هفت ساعت و ۴۱ دقیقه در ماه است که از این میزان سرانه ماهانه مطالعه قرآن و ادعیه، سه ساعت و هفت دقیقه بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۹.۹ درصد معادل ۱۵ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۸۴۱ نفر از افراد ۱۵ ساله و بیشتر که باسواد هستند، در ماه قبل از آمارگیری مذکور روزنامه مطالعه کردند، افزود: سرانه ماهانه مطالعه روزنامه افراد ۱۵ ساله و بیشتر یک ساعت و ۲۷ دقیقه در روز بوده است. ۶۷.۸ درصد آنها نیز در زمان آمارگیری موسیقی گوش می‌کردند. سرانه هفتگی گوش کردن موسیقی از سوی این افراد ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه در روز بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۵۳ درصد افراد ۱۵ ساله و بیشتر شامل ۳۱ میلیون ۹۷۸ هزار و ۹۱۰ نفر نیز عضو شبکه‌های اجتماعی هستند، اظهار کرد: سرانه حضور افراد ۱۵ ساله و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی یک ساعت و چهار دقیقه در روز بوده است.

محدث درباره گرایش جوانان به استفاده از پوشاک داخلی و خارجی نیز تصریح کرد: برای ۵۸ درصد افراد اولویت خاصی بین پوشاک داخلی وخارجی وجود ندارد و اولویت ۳۴.۴ افراد ۱۵ ساله و بیشتر خرید پوشاک تولید داخلی و ۷.۶ نیز خرید پوشاک خارجی بوده است.

وی درباره مهمترین معضل ازدواج جوانان نیز از دیدگاه افراد ۱۵ ساله و بیشتر، گفت: مهمترین معضل ازدواج جوانان به ترتیب نداشتن شغل دائم با ۳۳ درصد، بیکاری با ۳۰.۳ درصد، وضع نامناسب مالی سرپرست با ۱۲.۷ درصد و مشکل تهیه مسکن با ۶.۲ درصد و سایر معضلات با ۱۷.۸ درصد بوده است.
 
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو