يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 11 Apr 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۴
کد مطلب: 46616
۱

شخصیت سگ‌ها هم مانند انسان‌ها تغییر می‌کند

شخصیت سگ‌ها هم مانند انسان‌ها تغییر می‌کند
میگنا: به گزارش ساینس دیلی، سگ‌ها همواره در طول زندگی بشر یکی از جذاب‌ترین و وفادارترین حیوانات بوده‌اند و سال‌های بی‌شماری در کنار انسان‌ها زیسته‌اند.

تحقیق جدید محققان دانشگاه میشیگان وجه شخصیتی این حیوانات را بیش از پیش روشن کرده است و نشان داده که شخصیت سگ‌ها ممکن است عمیق‌تر از آنچه باشد که ما فکر می‌کنیم و رابطه صاحب سگ با آن روی شخصیت این حیوان تأثیر می‌گذارد.

این تحقیق توسط "ویلیام چوپیک" استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی میشیگان و همکارانش انجام گرفت و دریافتند که شخصیت سگ‌ها توسط محیط و صاحبانشان شکل می‌گیرد.

سگ‌ها دارای حالات و ویژگی‌های شخصیتی خاص خود هستند که در طول عمرشان شکل می‌گیرد و می‌آموزند که در موقعیت‌های مشخص چگونه واکنش نشان دهند. این صفات شخصیتی درست مثل انسان می‌تواند در طول زمان تغییر کند.

اما یافته‌های این مطالعه در اینجا به پایان نمی‌رسد. چوپیک و همکارانش معتقدند که درک درست از شخصیت یک سگ در طول زمان می‌تواند نتایج مختلفی به همراه داشته باشد که مثلاً هرگونه رفتار یا عادت بد را در آنها نشان دهد یا میزان احساس نزدیکی سگ به صاحبش و حتی بیماری‌های مزمن را تشخیص داد.

طبق گفته‌های چوپیک، هنگامی که انسان‌ها تغییرات بزرگی را در زندگی خود تجربه می‌کنند، برخی صفات شخصیتی‌شان تغییر می‌کند. ما متوجه شدیم که این موضوع در سگ‌ها نیز به طور شگفت انگیزی در مقیاس وسیع اتفاق می‌افتد.

وی گفت: ما انتظار داشتیم شخصیت سگ‌ها نسبتاً پایدار باشد زیرا برخلاف انسان‌ها تغییر شیوه زندگی چشمگیری ندارند، اما آنها واقعاً زیاد تغییر می‌کنند. ما شباهت‌های سگ‌ها را با صاحبانشان، زمان بهینه برای آموزش آنها و حتی زمانی را که می‌توانند به دیگر حیوانات حمله کنند و حالت تهاجمی بگیرند کشف کردیم.

چوپیک بیش از ۱۶۰۰ سگ از جمله ۵۰ نژاد مختلف از گروه‌های سنی مختلف و از هر دو جنس نر و ماده را مورد مطالعه قرار داد. در این مطالعه سوالاتی درباره سابقه رفتاری سگ‌ها و شخصیت‌های صاحبانشان شد.

به طور خلاصه، این مطالعه وجود یک همبستگی قوی بین صاحب سگ و سگ را نشان داد. شخصیت صاحب سگ در سگ منعکس می‌شود و ویژگی‌های شخصیتی مشابه را می‌گیرد.

صاحبان برون‌گرا سگ‌های خود را باهیجان، دلپذیر و فعال توصیف کردند، در حالی که صاحبان برون‌گرا سگ‌های خود را کمی غمگین، بی‌حال و کم‌تحرک توصیف کردند.

ویژگی‌های شخصیتی ما بر روی سگ‌ها تأثیر می‌گذارد و می‌تواند توضیح چگونگی تغییر یک سگ در طول زمان و اینکه چگونه به آموزش پاسخ می‌دهد باشد.

این مطالعه نشان داد صاحبانی که شادترین رابطه را با سگ خود دارند، سگ‌های فرمانبردارتری دارند و مانند پرورش یک کودک، یک محیط مثبت و شاد بهترین چیز برای پرورش یک سگ است.

این مطالعه در مجله Research in Personality منتشر شده است.
مرجع : خبرگزاري ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

شایع‌ترین مشکلات روان‌تنی در کشور و تاثیر آن بر جسم انسان
سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟
۱۲ نشانه‌ اعتیاد به اینستاگرام
اهداف سال جدید من
10 ویژگی‌ مشترک افرادی که خودکشی می‌کنند!
«قلدری مجازی» چیست و چطور باید با آن مواجه شد؟
وقتی درمانگر و درمانجو در یک نقطه متوقف شده اند
اگر در همسایگی خود شاهد خشونت‌خانگی بودیم چه کنیم؟
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟
عوامل زمینه ساز تعارضات والدین و نوجوان چیست؟
تفاوت راهنمایی و مشاوره
پزشکی یا دندانپزشکی؟ داروسازی چطور ؟
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.