کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

راه‌اندازی 10 کلینیک‌ مشاوره جنسی در سال جدید

باشگاه خبرنگاران , 14 اسفند 1397 ساعت 14:45

مدیر دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۸ کلینیک‌های مشاوره جنسی در ۱۰ آموزشگاه علوم پزشکی با طرح و ساماندهی جدید راه‌اندازی می‌شود.


ميگنا: دكتر حامد برکاتی مدیر دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت اظهار کرد: اجرای برنامه آموزشی ویژه گروه‌های هدف دراستان‌های پرخطر از تابستان آغاز تا فصل پاییز ادامه دارد و این آموزش‌ها در راستای کاهش طلاق و سیاست‌های جمعیتی ابلاغیه مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: پس از اجرای برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌های خانوادگی یک نظر سنجی از زوجین شهر تهران انجام شده است، البته در قالب این برنامه زوجین به مدت یک روز باید در کلاس‌های آموزشی و آزمایش‌های بدو ازدواج شرکت داشته باشند.

مدیر دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت تاکید کرد: احکام ازدواج، حقوق ازدواج، ارتباط متقابل زن و شوهر، موضوع روانشناسی ازدواج و مبحث سلامت جنسی ازدواج از جمله محور‌های کلاس‌های آموزشی ما ویژه زوجین در بدو ازدواج است.

برکاتی اظهار کرد: ۷۲ درصد از زوجین جوان در حوزه احکام ازدواج و ۷۶ درصد از مراجعان درباره حقوق ازدواج و ۹۰ درصد از زوجین از مبحث ارتباط متقابل و روانشناسی ازدواج در طرح نظر سنجی رضایت خود را از برگزاری این دوره‌های آموزشی اعلام کرده‌اند.

وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه مسائل جنسی ویژه مزدوجین به وسیله وزارت بهداشت انجام می‌شود که زوجین جوان از برگزاری این دوره‌ها راضی بوده‌اند زیرا برای اولین بار نظام سلامت به طور رسمی، اقدام به آموزش این مسائل به زوجین کرده است، ممکن است زوجین قبل از دوره‌های آموزشی وزارت بهداشت، مطالبی را به صورت غیر رسمی و زیر نظر سازمان‌های متفرقه فرا گرفته باشند که در این دوره‌های غیررسمی اطلاعات نادرستی هم به زوجین داده می‌شود و این مسئله موجب آسیب و صدمه به زندگی جوانان می‌شود.

مدیر دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت ادامه داد: از سال آینده از زوجین درخواست می‌شود در صورت بروز مشکلات جنسی به همین مراکز برای رفع این مسائل مراجعه کنند؛ وزارت بهداشت برای رفع مشکلات جنسی کلینیک و پزشک مرتبط را به زوجین جوان معرفی می‌کند.

برکاتی افزود: در سال ۹۸ کلینیک‌های مشاوره جنسی در ۱۰ آموزشگاه علوم پزشکی با طرح و ساماندهی جدید راه‌اندازی می‌شود.


کد مطلب: 46675

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/46675/راه-اندازی-10-کلینیک-مشاوره-جنسی-سال-جدید

میگنا
  https://www.migna.ir